Právě se nacházíte:

Akce Underground Fist 1

V sobotu 18.6.2011 proběhla první akce organizace XCF (pod hlavičkou WFCA) pod názvem Underground Fist 1. Celý večer měl nádech klasických „zakázaných zápasů“, neboť se vše konalo v podzemních garážích hudebního klubu Óčko, kde byla také umístěna octagon – cage (osmiboká klec). Celý prostor tak nasytila charakteristická atmosféra, kdy v některých okamžicích by šla hladina adrenalinu snad i krájet.

V průběhu večera proběhla soutěž o profesionálního Mistra ČR v MMA do 75kg organizace WFCA – CZECH a hlavním zápasem byl duel mezi Petrem „Monster“ Knížetem (Monster Gym, ČR) a Norbertem Polgarem (AS – Figters Team Ungarn, Maďarsko).

Mistrem ČR v MMA  ve velterové váze se na konci večera stal Jevgenij Mahtenko, kdy porazil v 1. kole v čase 0:45 Josefa Jelínka KO:

Mahtenko zápas otevřel slušným 1-2, kdy Jelínek odpověděl direktem. Následuje několik výměn (roundhouse, sidekick) a klinč. Na zem však borci nejdou. Náhle Mahtenko trefuje Jelínka tvrdým hákem a je konec. Jelínek jde na záda a odebírá se do říše snů. KO. Mahtenko však v eufórii Jelínka ještě doráží několika údery, než je rozhodčím odtažen. Mahtenko se tak stává šampionem WFCA velterové váhy.

Na zápas večera mezi Knížetem a Polgarem však čeká většina diváků. Jde o hlavní show večera, kdy se Petr „Monster“ Kníže po několika letech vrací zpět mezi osm stěn, aby všem dokázal, že jeho srdce bojovníka stále bije:

Prvním útokem Knížete je úspěšný podmet. Když se Polgar zvedá, je zachycen a hozen k zemi. Několik přetočení borců na zemi, několik výměn. Zápas je pozastaven, protože Polgar má zlomený nos. Ringový lékař souboj ukončuje a Petr „Monster“ Kníže tak vyhrává TKO v čase 0:56.

VÝSLEDKY:
Vítěz: Petr Kníže, poražený: Norbert Polgár – TKO, 1. kolo 0:56

Vítěz: Jevgenij Mahtenko, poražený: Josef Jelínek - KO, 1. kolo 0:45
Jevgenij Mahtenko se stává šampionem velterové váhy organizace WFCA

Vítěz: Sandor Ökörös, poražený: Rudolf Kříž - na body

Vítěz: Luboš Vrňata, poražený: Christian Bauer - TKO, 1. kolo 0:50

Vítěz: Tomáš Pojer, poražený: Laszlo Radoti - TKO, 1. kolo 1:21

Vítěz: David Kuhnl, poražený: Petr Neplech - TKO, 1. kolo 4:37

Vítěz: Jan Bosák, poražený: Murat Aktas - submise (RNC), 1. kolo 1:45

Vítěz: Josef Jelínek, poražený: Adam Šindelář - na body po extra kole (1. kolo pyramidy)

Vítěz: Jevgenij Mahtenko, poražený: Adrian Bosák - TKO, 1. kolo 2:10 (1. kolo pyramidy)