Areál na Šutce se otevře na přelomu roku, bude jej provozovat Praha

Praha zatím nebude hledat provozovatele nového plaveckého areálu na Šutce. První rok nebo dva jej bude provozovat sama. ČTK to řekla radní Aleksandra Udženija (ODS). Rozhodnutí zdůvodnila tím, že není možné odhadnout náklady nutné na provoz, těžko by se tak stanovovala výše nájemného. Bazén a akvapark, jehož výstavba začala už v 80. letech minulého století, se veřejnosti otevře na přelomu roku. Oproti původním plánům vyjde na 883 milionů korun.  

"V tuto chvíli nejsme schopni odhadnout reálné náklady na provoz areálu," řekla radní. Nelze prý předem vypočítat třeba spotřebu energií, které budou nutné pro ohřev vody. "Správu proto v prvních dvou letech zajistíme sami," doplnila. Ještě na podzim loňského roku město tvrdilo, že stavba vyjde na 680 milionů korun. Konečné náklady budou ale podle současných informací o 200 milionů vyšší.

Areál se začal stavět již v roce 1986, stavba byla několikrát zastavena kvůli nedostatku peněz či restituci pozemků. Původní projekt počítal s vybudováním plaveckého bazénu. Minulé vedení radnice vybralo zhotovitele, který měl vybudovat bazén a v druhé fázi i akvapark. I současní radní se nakonec přiklonili k rozsáhlejší a nákladnější variantě dostavby.
 
Kromě padesátimetrového plaveckého bazénu budou mít návštěvníci k dispozici akvapark se skluzavkami a tobogány. V areálu bude restaurace, sauny a posilovna. Součástí projektu je i kompletní dostavba vodovodního přivaděče, parkoviště, komunikací a přilehlé křižovatky v Čimické ulici.
 
zdroj: ČTK