Blíží se oslava Den Země 2011

Oslavy před nákupním a zábavním centrem proběhnou ve čtvrtek 28. dubna od 9 do 16 hodin.Před Arkádami Pankrác bude pro děti připraveno několik soutěží a her od společnosti ELEKTROWIN, a. s., např. Puzzle s motivem svozu vysloužilých elektrospotřebičů do sběrného dvora, Zbav les černé skládky!, Člověče – šup do sběrného dvora!, Stará pračka dosloužila, máme novou apod.

Od společnost EKO-KOM, a. s. na děti čekají soutěže a hry pod společným názvem Tonda Obal na cestách. Společnost Ekocentrum KONIKLEC zavede děti z mateřských škol v doprovodu mravence Venci do útrob mraveniště (stanu) a seznámí je s jeho obyvateli. Žáci 1. stupně ZŠ budou sestavovat velký model lesa s rostlinami a živočichy a žáci 2. stupně ZŠ se prostřednictvím puzzle dozvědí, jaký je význam lesa pro lidi i pro přírodu a jak se v lese správně chovat.
Návštěvníci centra se tak mohou seznámit s názornými ukázkami sběrných nádob a svozové techniky, dozvědět se a diskutovat o možnostech dalšího využívání vytříděných komodit jako je papír, sklo, plasty, bioodpad a nápojové kartony, naučit se jak správně nakládat s nebezpečnými odpady. Novinkou je účast zástupců odboru služby dopravní policie ČR z Kongresové ul., kteří v policejním provedení předvedou vozidlo Škoda Octavia 1.8 TSI a motocykl Yamaha FZ 6 FASER s měřícím zařízením POLCAM. Městská část Praha 4 pro návštěvníky připravila bohatý program. Mateřské a základní školy se z důvodu omezené kapacity musí objednat předem na tel.: 261 192 264 nebo 606 602 773, nebo elektronicky na e-mailu: eva.simkova@praha4.cz   

Den Země je poměrně novodobým svátkem. První oslavy se konaly 22. dubna 1969 v USA. Postupem času začal svátek slavit celý svět, v Česku má Den Země tradici od roku 1990. Hlavním cílem tohoto dne je vštěpovat lidem zásady ekologického chování a přispět tak ke zlepšení životního prostředí na celé Zemi.  

www.praha4.cz