Právě se nacházíte:

Bojuj dál

“Bojuj dál” je název debutové desky pražského reggae/dancehall zpěváka jménem MessenJah. O hudební produkci se (tradičně) postaralo Coco Jammin Production navazující tak na spolupráci započatou projektem Sklizeň a společně vysílají do světa album se svěžím aktuálním zvukem, vážným poselstvím i odlehčenou „klubovou“ náladou. Nahrávky Napalici a Miluju život, zveřejněné ještě před vydáním desky, následuje dalších jedenáct nevydaných tracků plných pozitivní energie i uvědomělých textů pulzujících na instrumentálech CocoJammin, kvalitou plně srovnatelných se zahraniční reggae/dancehall produkcí roku 2014.

 Na české scéně působí MessenJah od roku 2009 a stačil se výrazně uvést ať už na dvou kompilacích produkce CocoJammin „Sklizeň“ (skladby Ganja je lék, Pašíci, Neni mi jedno, Miluju život a Stopaři), nebo nečekaně úspěšnou nahrávkou Ostravo Opavo. Album Bojuj dál otevírá další velkou etapu a hned první videoklip „Balit“, má potvrdit ambice desky. Ta jako jedna z mála nevychází pod OSA, ale pod Creative Commons (CC) licencí, jež umožňuje posluchačům dílo sdílet, upravovat i produkovat veřejně. Album bylo pokřtěno 28. února 2014 v přeplněném pražském klubu Cross.

 

Co tedy od desky očekávat? Už název úvodního tracku napovídá: MessenJah má „Nabito“! Aby toho nebylo málo, MessenJah bezprostředně po releasu CD dává ven nový videoklip. Společně se zpěvačkou Missy M se v písni “Balit” pouští do kontroverzní “huličské” tématiky a fakt, že se na videu podílel pražský Growshop napoví, na kterou stranu se MessenJah staví. Točilo se s ostříleným videomakerem Rashidem Garipovem (klipy Loket z vokna, Je mi to fuk a další). Klip byl zveřejněn 12.3. a všichni fans si jistě přišli na to své.

Videoklip "Balit" naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=QRY5wN_GmYk
MessenJah a Missy M