Brigáda, u které si sami budete určovat pracovní dobu

Studenti využívají prázdninový volný čas jak jinak než k rekreaci. Velká část z nich se zároveň snaží najít během léta vhodný způsob přivýdělku. Čas k tomu je po všech stránkách vhodný. Doba dovolených nabízí více pracovních příležitostí než zbylé období roku a prázdniny dávají studentům čas na brigády. Mnozí by chtěli optimálně skloubit využití volného času a práce. Jak sehnat přivýdělek, u kterého si sami budete určovat pracovní dobu?

Prázdniny jsou v polovině a společnosti zoufají nad nedostatkem brigádníků. Zájem o sezónní pracovní místa je letos na dlouhodobém minimu. Proč? Důvodem není to, že by si mladí nechtěli přivydělat. Problém tkví v tom, že silnější motivací, než trávit týdny letních dnů v práci, je užít si volný čas podle svých představ. Je možné obě představy skloubit?

Kromě klasických způsobů práce s každodenní osmihodinovou pracovní dobou jsou dnes k dispozici služby, které umožňují sezónní i celoroční možnost přivýdělku kompletně dle časových možností a potřeb uchazeče o práci, a to téměř v jakémkoli odvětví. Server sdílené ekonomiky Supersoused.cz sdružuje poptávky lidí, kteří potřebují v domácnosti s něčím pomoci. Pokud jim nabídnete své šikovné ruce, můžete získat kýžený přivýdělek. Zásadní výhodou této formy brigády či dlouhodobého přivýdělku je kompletní možnost vlastní organizace času. Pokud se přihlásíte do programu jako "Super Soused", uvedete při registraci své dovednosti a bydliště. Od té chvíle vidíte poptávky, které zadávají lidé z vašeho okolí. Pokud si nainstalujete do chytrého telefonu příslušnou aplikaci, můžete příležitosti k práci kontrolovat odkudkoli. Pak jednoduše pošlete zadavateli svoji nabídku a čekáte. Pokud si vás vybere, dohodnete se na časovém rámci a můžete vyrazit pracovat.

Statistiky serveru ukazují, že mezi nejčastější poptávky patří i činnosti, které nevyžadují odbornou znalost, jako například skládání a montáž nábytku, odvoz něčeho automobilem, sekání trávníku nebo například mytí oken. Jakákoli odbornost samozřejmě zvyšuje možnosti uplatnění. Vůbec nejčastěji lidé hledají pomoc s instalatérskými pracemi. Na druhou stranu mohou touto cestou hledat přivýdělek i ženy úklidem, žehlením či jinými domácími pracemi.

Někteří Super Sousedé využívají tuto možnost občasně, jiní, jako například pan Vlastimil Šimek, nabízejí své šikovné ruce pravidelně dlouhodobě. „Zpočátku jsem přistupoval k Super Sousedovi opatrně. Dnes ale pracuji téměř denně. Pokud bych chtěl, mohl bych server využívat jako jediný zdroj příjmů,“ říká zákazníky doporučovaný řemeslník Vlastimil Šimek. „Všechno závisí na tom, jak často kontrolujete poptávky a jak nastavíte svoji nabídku. Hodně také dělají hodnocení zákazníků, pro které jste již pracovali. V každém případě doporučuji požádat klienta o jeho závěrečné hodnocení. Není to pro něj nic složitého, stačí, když vás ohodnotí zvoleným počtem hvězdiček od jedné do pěti.

Jakmile se stanete dobře hodnocenými Super Sousedy, budete získávat nové zakázky mnohem jednodušeji, lidé vám budou více důvěřovat. V tu chvíli můžete být také náročnější v odměně, kterou si za danou práci budete při nabídkách nárokovat.

Jaké jsou záruky a jak začít

Nemusíte se bát, s touto službou jsou obě strany kryté. Zákazník má jistotu, že nevydá peníze za práci, která nebude realizovaná. Zaplatí sice předem, ale Supersoused.cz vydá peníze vykonavateli teprve poté, až bude práce hotová. Výplaty probíhají průběžně, takže nebudete muset čekat na svou odměnu do konce měsíce. Vy jako Super Soused jste automaticky pojištěn před tím, pokud byste svou činností způsobili nějakou škodu, a zadavatel práce je také chráněn. Zapojit se do projektu Supersoused.cz je skutečně jednoduché, můžete to provést z domova během několika minut.