CENU „MOST INNOVATIVE CATERER 2013“ ZÍSKALA SPOLEČNOST JLV, A.S.

Na letošní výroční konferenci členů IRCG v marocké Marakéši byla cena za největší inovaci „Most Innovative Caterer 2013“ udělena výhradnímu catererovi ČD, a.s., společnosti JLV. Její projekt „Online bistro“ zvítězil v silné konkurenci dalších evropských zemí, které zde prezentovaly vlastní realizované projekty na palubách vlaků. Cenu v Maroku převzali generální ředitel společnosti Bohumír Bárta a ředitel pro obchod a marketing Jan Valeš. 

Obliba služby „On-line bistro“ v SC Pendolino roste
 
Cestující v soupravách SC Pendolino mohou už od února 2013 využívat moderní způsob objednávání pokrmů a nápojů z jídelního lístku. Díky unikátní službě JLV „Online bistro“ si cestující objednají pokrm prostřednictvím palubního portálu a obsluha jim ho následně donese přímo k jejich místu. Tato revoluční novinka, do té doby známá jen z některých letadel prestižních leteckých společností, se těší zájmu cestujících. „V těchto dnech připravujeme další rozšíření poskytovaných gastronomických služeb tímto způsobem, ve kterém vidíme velký potenciál“ upřesňuje Jan Valeš, obchodní a marketingový ředitel JLV.
 
IRCG – International Rail Catering Group
 
International Rail Catering Group je nezávislou mezinárodní a nevládní organizací sdružující přední cateringové organizace poskytující servis na železnici. Sdružení bylo založeno v roce 1965 ve švédském městě Kiruna a v současné době čítá 16 členských zemí. Hlavním posláním této organizace je sdílení zkušeností z jednotlivých trhů a společné zvyšování úrovně cateringových a ubytovacích služeb na železnici. Prezidentem na právě proběhlém zasedání byl opět zvolen generální ředitel společnosti Rail Gourmet, p. Roger Williams. Ve funkci viceprezidenta byl potvrzen generální ředitel JLV, a.s, p. Bohumír Bárta.