Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Chceme chránit občany před náklaďáky

30. 05 2010 | Umístit zhruba 75 nových dopravních značek zakazujících vjezd nákladních aut do rezidenčních oblastí v Praze 4 - takové řešení navrhuje městská část, aby ochránila obyvatele nejen před hlukem náklaďáků, ale aby také zamezila nebezpečí, které představují v dopravě a ničení menších komunikací.

Umístit zhruba 75 nových dopravních značek zakazujících vjezd nákladních aut do rezidenčních oblastí v Praze 4 - takové řešení navrhuje městská část, aby ochránila obyvatele nejen před hlukem náklaďáků, ale aby také zamezila nebezpečí, které představují v dopravě a ničení menších komunikací.
Návrh se týká těchto pěti lokalit:
1. Hodkovičky a Lhotka
2. Zálesí a Krč
3. Spořilov
4. Michle
5. Nusle
„Chceme docílit toho, aby náklaďáky jezdily po hlavních tazích a ne na menších silnicích, kde nemají co dělat. Velká část Prahy 4 už je v zóně, kam nesmějí vjíždět vozidla těžší než 6 tun a teď řešíme oblasti vně této zóny, kde hluk z nákladních aut lidi také trápí. Díky zákazům vjezdu by sem měla jezdit jen ta nákladní auta, která v zóně mají start či cíl své cesty,“ vysvětluje záměr radnice zástupce starosty pro dopravu Martin Hudec (ODS) a dodává: „Někde se dokonce objeví i značky zákazu vjezdu pro vozy nad 3,5 tuny. Především v lokalitách mezi vilkami nebo v úzkých uličkách.“
Na tento problém se často ptali občané a proto radnice nechala odborníky zpracovat studii, která celou situaci vyhodnotila. „Většina dopravního značení by měla být po konzultaci s dopravní policií rozmístěna v průběhu prázdnin. Realizace tedy bude dokončena zhruba do konce léta,“ říká Martin Hudec.

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO