Chvíle odreagování s divadlem Artur

Soubor složený pro diváky ze známých televizních tváří stále dokazuje, že pobavit hlediště jim nedělá žádný problém.

Ať se rozhodnete navštívit všem známou Dívčí válku či komedii Můžu k tobě?, neuděláte chybu.

Dívčí válka

Legendární komedie F.R.Čecha Dívčí válka, která výrazně omládla v novém zpracování, úspěšně táhne po českých a moravských pódiích.Divadlo Artur vychází ve svém zpracování z verze originálního souboru z 90 let minulého století a přidalo vlastní nápady a styl. A na co sází Divadlo Artur ve svém pojetí je otázka pro principála divadla Jindru Kriegela. „Sázíme na dravost, energii, radost a krásu mládí a na druhé straně na zkušenosti a vyhranost. Je úžasné, že tak krásné kolegyně jsou obdařeny i talentem hereckým. A pokud jde o zralost a zkušenosti je tu Upír Krejčí. Ten je často vzhledem ke svému věku terčem vtípků, ale bere to z nadhledem a dokáže nám pěkně oplatit. Do souboru zapadl skvěle a je pro nás studnicí nápadů a zkušeností. Nadhled a jistota je znát z každého jeho slova, a dvojroli Vojena a Častavy si užívá.“
 
Nové zpracování přitahuje i pozornost agentur, které obsazují herce do filmů a seriálů. Kdo hodně překvapil agenty je Miroslav Šimůnek, který hraje v Dívčí válce panice Ctirada. „ Měli Mirka zaškatulkovaného jako hezkého charakterního herce, prince z pohádek, ale on je překvapil svým komediálním talentem, takže si Mirka musí přidat i do kolonky komici.“ dodává s úsměvem principál, Jindra Kriegel. Ten tak díky roli knížete Přemysla dostal prostor v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Gympl, Cesty domů a Ulice. Evidentně šťastnou ruku má Divadlo Artur při výběru dalších herců a jejich obsazení. Roli siláckého Bivoje alternují Lukáš Langmajer a Braňo Polák. Doktor od Jezera hrochů Jaroslav Šmíd si užívá roli Božského Lumíra. Sestavu skvěle doplňuje a energii rozdává Pavlína Mourková.
 
Sám Ringo Čech posvětil toto nové profesionální zpracování autorským souhlasem. Přijďte se tedy podívat na legendu o Přemyslovi, Vlastě, Bivojovi a dalších a na věčný boj mezi mužem a ženou trochu z jiného úhlu. Skvělý Ringův humor, geniální text a hravost a krása mládí, to je velmi chutný koktejl, který pro Vás namíchalo Divadlo Artur.
 
Divadlo Artur do konce letošní divadelní sezóny v Divadle Gong uvede tato představení:
16.3. Sto let v očistci
17.3. Svaté neřesti
21.3. Dívčí válka
1.4. Dívčí válka
13.4. Tři v háji
14.4. Sto let v očistci
30.4. Svaté neřesti
15.5. Dívčí válka
16.5. Dívčí válka odpolední představení
16.5. Dívčí válka večerní představení
21.5. Sto let v očistci
30.5. Svaté neřesti
3.6. Svaté neřesti
 
Poté se od 22.6.2015 přesouvá na letní scénu na Harfě, kde bude mít bohužel oblíbené představení 30.6. Dívčí válka derniéru.
 
Vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal.