Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Chystá se vyhlášení Sportovce roku 2013, favoritkou je Hejnová

17. 12 2013 | Bylo by trochu překvapením, pokud by se českým Sportovcem roku nestala atletka Zuzana Hejnová. Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek neprohrála ani jeden z letošních třinácti závodů a je favoritkou tradiční ankety Klubu sportovních novinářů. Její vyhlášení se uskuteční ve středu od 21:25 v přímém přenosu ČT1. 

Do elitní desítky, z níž vzejde vítěz hlasování 208 sportovních žurnalistů, se podle abecedního pořadí dostali také tenista Tomáš Berdych, vítěz fotbalové Evropské ligy s Chelsea brankář Petr Čech, mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek, finalista Stanleyova poháru Jaromír Jágr, pátý cyklista z Tour de France Roman Kreuziger, rychlobruslařská mistryně světa Martina Sáblíková, vedoucí žena průběžného hodnocení SP v biatlonu Gabriela Soukalová, veslařský mistr světa Ondřej Synek a světový šampion v hodu oštěpem Vítězslav Veselý. 
    
Osobně na slavnostním večeru budou přítomni Hejnová, Hradilek, Kreuziger, Synek a Veselý. Čech s Jágrem mají klubové povinnosti, Sáblíková je na soustředění v Itálii a Soukalová se chce vzhledem k olympijským hrám vyvarovat velké společnosti lidí, aby stejně jako v minulých letech neonemocněla. Chybět bude také Berdych. 
    
Vyhlášen bude také nejlepší kolektiv. Jednoznačným favoritem jsou tenisté, kteří obhájili vítězství v Davis Cupu. Mezi elitní trojicí jsou také fotbalisté Viktorie Plzeň a smíšená štafeta biatlonistů, která ve složení Veronika Vítková, Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec získala bronz na MS v Novém Městě na Moravě.
    
Klub sportovních novinářů vyhlásí také legendu, které cenu předá olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková. Pro ocenění si přijde i nejlepší junior roku, jehož vyhlásí Nadace České sportovní reprezentace. 
    
Hejnová zatím ani jednou nebyla v anketě v elitní desítce, i když loni skončila třetí na olympijských hrách v Londýně. Letos jednoznačně vyhrála kromě MS v Moskvě také Diamantovou ligu a stala se nejlepší českou, ale i evropskou atletkou roku. 
    
Může se stát další ženou, které anketu ovládly v předchozích sedmi letech. Jágr zvítězil v roce 2005, což bylo naposledy, kdy vyhrál po jednadvacetileté šňůře muž. Od té doby anketě kralovaly ženy - třikrát Sáblíková, dvakrát včetně loňského ročníku oštěpařka Barbora Špotáková a jednou běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová a předloni tenistka Petra Kvitová. 
    
Slavnostní večer 55. ročníku ankety budou moderovat Lucie Výborná a Jan Pokorný, program budou provázet hudební vystoupení Tomáše Kluse a Debbi. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

Čtěte více

Kulaté stoly pro ženy z Prahy 4 – podpora na jejich cestě za ekonomickou nezávislostí

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a rády se setkáváte s dalšími ženami? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu. V rámci podzimního běhu programu ...

Základní škola s mateřskou školou v Bzenově využívá environmentálně šetrný způsob vytápění

Základní škola s mateřskou školou v Bzenově v okrese Prešov na Slovensku je zaměřená na environmentální styl výchovy, který vede děti k aktivní účasti na ochraně a utváření zdravějšího životního ...

Zdravotnictví se vrací do normálu, lidé začínají dohánět zanedbané návštěvy

Posledních šest měsíců spousta lidí zanedbávala návštěvy lékaře a dávala přednost sociální distanci. Dle průzkumu České asociace farmaceutických firem (ČAFF) téměř třetina lidí omezila v době ...

Maloobjemový ohřívač vody TO získal ocenění za design BIG SEE Product Design Awards 2021

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží, získala ocenění BIG SEE Product Design Awards 2021 za design elektrických ohřívačů vody TO 5.1 a TO 10.1. Tato ...

Pracovníci záchranné stanice jako kachní taxi

Mezi nejhojněji zastoupený druh vodního ptactva v Praze patří kachna. Je také jedním z nejčastějších pacientů pražské Záchranné stanice pro volně žijící živočichy. S jarem ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO