ČT: Bývalý šéf policie Červíček nebude napadat neúspěšný rozklad

Bývalý policejní prezident Martin Červíček nebude podávat opravné prostředky proti výsledku rozkladového řízení, které vyvolal kvůli svému odvolání z funkce a ve kterém neuspěl. Uvedla to dnes Česká televize. Ministerstvo vnitra by mělo o výsledcích rozkladového řízení a dalším postupu informovat dnes odpoledne, řekl ČTK mluvčí resortu Pavel Novák. 

Červíček podal rozklad proti svému odvolání z postu policejního prezidenta ke konci letošního ledna. Jeho jmenování zrušil tehdejší ministr vnitra v demisi Martin Pecina, což ukončilo 36 dní trvající dvojvládí v čele policie. Červíček si v rozkladu stěžoval zejména na nezákonnost rozkazu tehdejšího policejního prezidenta Petra Lessyho z roku 2012, kterým změnil hierarchii svých náměstků. 
    
Komise podle ČT dospěla k téměř stejnému závěru, jaký učinil Pecina, tedy, že v roce 2012 tehdejší ministr vnitra Jan Kubice po odvolání policejního prezidenta Lessyho v rozporu se zákonem nejdříve odvolal Červíčka z pozice náměstka a pak ho jmenoval šéfem policie. Červíčka měl přitom z pozice náměstka podle rozkazu Petra Lessyho odvolat policejní náměstek Pavel Osvald. 
 
zdroj: ČTK