Dá se v České republice volat levněji?

Nedávno rozvířil diskuse na internetu i v médiích nový telefonní operátor ve Francii, který nabízí neomezené volání za 20 Euro, tedy za cca 500 Kč měsíčně. V České republice bychom tak výhodnou možnost hledali marně.  V nabídkách tuzemských telefonních operátorů jsou tarify s neomezeným voláním za cenu blížící se 3000 Kč (u některých i více), a pokud se setkáte s cenou nižší, při podrobnějším prostudování podmínek brzy zjistíte, že slibovaná „neomezenost“ je značně omezena počtem volaných čísel, možností volat pouze do jedné sítě, časovým ohraničením pouze na dobu mimo špičku apod.

Jde to

Je pravda, že radikálnímu poklesu cen na úroveň francouzského operátora u nás brání technické podmínky a velikost trhu, nicméně prostor pro výrazné zlevnění tu přece jenom je. Důkazem je optická kabelová síť CenTrio, která nedávno přišla na trh s novými tarify. Neomezené volání do všech mobilních sítí u ní pořídíte za 999 Kč měsíčně, na pevné linky za 599 Kč měsíčně. A v případě, že tolik nevoláte, můžete si vybrat z dalších ještě levnějších tarifů přizpůsobených konkrétním potřebám.
 
A bez omezení
 
Na rozdíl od ostatních telekomunikačních společnosti nabízejících telefonování, internet a kabelovou televizi, vás CenTrio nenutí pořídit si k telefonu další služby. A co je velmi významné, síť CenTrio a její tarify je možné využít i tehdy, pokud máte doma (nebo v zaměstnání) přípojku na internet od jiného operátora. Důležitá je pouze kapacita spojení, a tu dnes většina telekomunikačních operátorů poskytuje dostatečnou.
K telefonování s Centrio nepotřebujete ani počítač se sluchátky. Telefonní přístroj je zcela běžný telefon. Vybrat si lze z mnoha typů a značek v provedení stolním či bezdrátovém, s nímž můžete při hovoru volně přecházet po bytě, aniž by vám v pohybu překážela šňůra. Pro fi rmy a podnikatele jsou k dispozici také nejrůznější ústředny umožňující přepínání hovorů mezi pobočkami apod.
Snížit radikálně výdaje za telefon a neomezovat se přitom v délkách a množství hovorů už je tedy možné i u nás.