Další developerský projekt odmítán

Radnici městské části Praha 4 čeká zřejmě další střet s investorem nad předimenzovaným bytovým domem. Důvodem je rozsah projektu, jeho nadměrná plošná výměra i výška.

Takto koncipovaný projekt chce investor postavit v Podolí, poblíž podolské porodnice, v ulici Ve Svahu. Plánovaná stavba, bytový dům nazvaný Happy Way District, by do svého okolí zasahovala zcela dominantně, navíc překračuje platná kritéria pro rozměry půdorysu a povolené počty metrů obytné plochy.

Radnice Prahy 4 se jednoznačně staví proti tomuto záměru: „Charakter zástavby na svahu pod ulicí Na Topolce vyžaduje rodinné domy či vily, nikoli bytový objekt. Projekt Happy Way District je pravým opakem uměřenosti. Naprosto nerespektuje ráz okolí a okolním obyvatelům by přinesl pouze negativa – hluk, méně slunce, značný provoz aut apod.,“ vysvětluje starosta Horálek postoj vedení radnice.
 
Starosta Prahy 4 se proto ve čtvrtek 10. listopadu 2011 setkal s občany žijícími v okolí plánované stavby, aby mohl konfrontovat stanovisko radnice s jejich postoji. Schůzka se uskutečnila v 17 hodin v tělocvičně ZŠ Nedvědovo náměstí a byla volně přístupná veřejnosti.