Davy lidí přišly na polévku a kulturní program

Primátor hl. města Prahy Bohuslav Svoboda spolu s 1. náměstkem Tomášem Hudečkem a radními Helenou Chudomelovou a Lukášem Manhartem tradičně naléval o Štědrém dnu rybí polévku na Staroměstském náměstí. Opět přišlo množství lidí, kteří na polévku z rukou primátora a radních vystáli dlouhou frontu.

„Jsem velmi rád, že pro Pražany se stalo vánoční rozlévání štědrovečerní polévky na Staroměstském náměstí tradicí. Mnoho lidí přijde ne kvůli rybí polévce, ale kvůli tomu, aby se zde setkali nejen s vedením města, ale i s rodinou a přáteli a tak to má na Vánoce být,“ uvedl Bohuslav Svoboda. „Odhadem přišlo asi šestnáct set lidí a podle reakcí polévka všem moc chutnala,“ řekl 1. náměstek primátora Tomáš Hudeček.

„Polévku jsme uvařili stejnou jako loni, kdy jsme poprvé nabídli rybí krém zjemněný smetanou a koňakem. Všichni si tuto chuť chválili, takže jsme opět sáhli po tradičním staročeském receptu, kde nechybí ani karamel a polévka opět slavila úspěch,“ upřesnil Daniel Prošek, ředitel oddělení gastro společnosti Taiko. V úterý se na Staroměstském náměstí představí vokální kvarteto Laurus a folklorní soubor Studánka Praha, ve středu se potom uskutečnil Den středověké hudby a tanců.