Právě se nacházíte:

Do pražského Vietnamu

Blanka Turturro, předsedkyně zapsaného spolku Slow Food Prague podporuje v rámci cílů své organizace nejen gastronomii s upřednostněním sezonních produktů z našich krajin, ale ráda poznává cizí země, jejich kulturu, tradice a s nimi neodlučně spojenou gastronomii.

Zastává názor, že lidé různých států si porozumí u prostřeného stolu, na který snesou každý své speciality a vzájemně si je nabízejí. 

„Každý, ať se jedná o obyvatele ze sousedství nebo ze vzdálených krajů, se rád pochlubí svými tradicemi a svou kuchyní! 

Proto občas organizujeme ochutnávky, prezentace nebo cesty za poznáním jiných národů a jejich gastronomie.

Tento pátek se pomyslně přeneseme tisíce kilometrů daleko, až do exotického Vietnamu.

„S ohledem na dnešní situaci a hygienické restrikce, nám ale nezbývá než dostat cizinu k nám domů,“ usmívá se.

„Proto se na výlet do Vietnamu sejdeme na okraji Prahy před vietnamskou tržnicí SAPA. 

Mnozí tam chodí nakupovat, ale velká většina lidí neví, jak se tam pohybovat, zda se domluví česky, co je tam vlastně čeká?

Naše přítelkyně a průvodkyně, paní Zdenka Dubová vede česko-vietnamskou organizaci Dráček a dokáže přiblížit kulturní, gastronomické a rodinné zvyklosti vietnamské komunity, provede nás labyrintem malých uliček.

SAPA není jen tržnice, kde seženete levné zboží. Je to malé městečko, které funguje po vzoru vietnamského komunitního života. Zastavíme se v obchůdcích s typickými surovinami a zeleninami nezbytnými v asijské kuchyni, projdeme kolem bister s vyhlášenými pokrmy (Phở bò, Bún Chả, Bánh mì…. ), ztišíme se v buddhistickém chrámu a na závěr si z restaurace Ho Sen Quan Lotus odneseme domů v krabičce ochutnávku vyrobenou pouze pro nás.

•    Zájemce informujeme, že celá akce bude venku s ohledem na aktuální hygienické předpisy. 
Sraz v pátek 11/12/20 v 16 hodin ve vestibulu SAPY. (bus č.113)

Info a rezervace: blanka@slowfood.cz

Slow Food® Prague je místní zastoupení světové sítě místních komunit založená v roce 1989, která zabraňuje zániku lokálních kultur a tradic spojených s jídlem a působí proti vzestupu kultury rychlého stravování tzv. “fast food”. 
Od svého založení se hnutí Slow Food® rozrostlo téměř po celém světě.
Zapojily se do něho miliony lidí ve více než 160 zemích.
Pracují na tom, aby každý měl přístup k dobrému, čistému a férovému jídlu. 

V co věříme
Jídlo je hodnota. Volbou toho, co jíme, můžeme společně ovlivnit zemědělství, hospodaření i zásobování potravin a měnit tak svět k lepšímu.