Domácí hlídání v Praze 4

Nemají-li rodiče možnost umístění dětí do jeslí, nebo přejí-li si, aby jejich dítě zůstávalo v domácím prostředí v blízkosti někoho důvěryhodného, nemusejí se v Praze 4 už obracet na příbuzné. Díky unikátnímu projektu si totiž mohou pořídit chůvu.

Starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS) k tomu dodává: „Chůvu si na příslušnou dobu a den rodiče mohou objednat zcela jednoduše díky rezervaci na internetu. Samozřejmostí je dlouhodobá spolupráce s jednou chůvou. Díky čemuž vzniká mezi chůvou a rodinou včetně dítěte osobnější vztah.“

Pro uskutečnění v pražském prostředí originálního nápadu získala MČ Praha 4 prostředky z Evropského sociálního fondu. „Paní na hlídání“ disponují patřičným vyškolením, jsou pečlivě vybírané a kontrolované. Docházejí pravidelně k dětem do tří let, které dobře znají.

Zastupitel a ředitel Zdravotnického zařízení MČ Praha 4 Jan Schneider (ODS) doplňuje: „Domácí hlídání je i pro ty, kteří nebydlí přímo v Praze 4. Službu od října, kdy začala fungovat, využívá dlouhodobě už 35 rodin. Praha 4 přihlíží k sociální situaci rodiny a některá hlídání nabízí zcela zdarma.“

Chůvy představují jednu z řady aktivit, které městská část Praha 4 uskutečňuje díky příspěvkům z evropských fondů. Praha 4 na projekty, které mají umožnit zaměstnanost rodičů do tří let, dostala zatím celkem 5,7 milionu korun.

www.praha4.cz