Dovolená se psem nebo bez něj? Exkluzivní průzkum jak dovolenkují čeští pejskaři

Dovolená se psem nebo bez něj? To je každé léto velmi častá otázka většiny jejich majitelů. Nechat psa u známých, nejet na dovolenou nebo zvolit destinaci, kam může majitel společně se svým domácím mazlíčkem? Podle nového průzkumu Krmiva-pucalka.cz si Češi většinou volí destinaci, kam mohou i se svým pejskem.  

Ankety se zúčastnilo několik stovek pejskařů z ČR a podle výsledků si většina dotázaných bere svého čtyřnohého miláčka s sebou, nebo si raději dovolenou odřekne.  

„70 % procent pejskařů si volí takovou destinaci, kam může se svým psem. 41 % dotázaných z toho jezdí kvůli svým psům na dovolenou v rámci ČR, protože dlouhé převozy psů nejsou většinou pohodlné pro rodinu ani pro samotného psa. Z toho 15 % dokonce tráví dovolenou pouze na chatě či chalupě, a to opět proto, že pro jejich psa je taková volba příjemnější.  Dalších 19 % raději zůstane přes léto doma, protože nemají psa kam dát nebo nechtějí odjet bez něj. Pouze 11 % dotázaných odjíždí na dovolenou bez svého psa, přičemž 4 % z nich neberou svého psa ani na tuzemskou dovolenou,“ představuje výsledky průzkumu jeho realizátor Martin Pučálka, přední český výrobce přírodních psích krmiv.

„Tento průzkum opravdu ukazuje, že jsme národem pejskařů. A život majitelů se z většiny řídí pohodlím jejich psa. Mnoho lidí raději nejede na dovolenou, než by svého čtyřnohého miláčka odložili,“ dodává Martin Pučálka z Krmiva-pucalka.cz.

Auto psům nevadí

Nejlepší volbou transportu pro psa je auto. Cestování autem je podle většiny dotázaných pro pejska bez problémů (78 %), menší část psů je pak v autě nervózní, ale přesto cestování zvládají (18 %). Pouze jedno procento dotázaných v exkluzivní anketě uvedlo, že jejich pes jízdu automobilem nesnáší.

Hotely pro psy nejsou populární

„Samozřejmě občas je nutné odjet někam i bez psa. Jak to v tomto případě řeší majitelé? Podle ankety dává většina majitelů psa ke svým příbuzným (72 %), k někomu, koho pes dobře zná.   21 % dotázaných je nechává u známých či sousedů. Pouze minimum dotázaných (7 %) nechává psa v hotelech pro psy,“ prozrazuje další zajímavé informace realizátor průzkumu Martin Pučálka.