Drátěné koše na PET lahve

Radnice Prahy 4 pokračuje v cílevědomém boji za čistou Prahu 4. V parku na pankrácké pláni bude v první vlně instalováno deset unikátních drátěných košů, určených speciálně na PET lahve. Tento prvek by měl ulevit přeplněnosti odpadkových košů.

Starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS) se inspiroval příkladem londýnských parků: „Chtěl jsem tímto způsobem vyřešit problém přetékajících košů hlavně v parcích a na sportovištích. Několik plastových lahví zaplní běžné koše až po okraj a odpadky pak přetékají. To je obrázek, který každý z nás zná. Věřím, že toto opatření pomůže čistotě naší Prahy 4.“

Koše jsou poměrně vysoké, ukotvené v zemi a viditelně označené žlutou páskou s černým nápisem PLASTY. V České republice se objevují poprvé. „Návštěvníci parku jistě ocení, když budou lidé respektovat, že koše jsou určeny pouze na PET lahve. Zejména za letního horka nikdo nechce procházet kolem páchnoucích košů se vším možným. Obsah nových košů bude vyprazdňován podle potřeby,“ dodává starosta Horálek.
Nové „dráťáky“ by neměly sloužit obyvatelům Prahy 4 jen na pankrácké pláni. V brzké době se s nimi setkáme na více než desítce sportovišť, například v Podolí, stejně jako v ostatních parcích - třeba na Jezerce.

www.praha4.cz