FINSKÝ INVESTOR KOUPIL ETAPU TURKU SUOMI HLOUBĚTÍN

Společnost YIT prodala 106 bytů etapy Turku Suomi Hloubětín finskému investičnímu fondu. Transakce ve výši téměř 500 milionů korun zajistí YIT volné finanční prostředky pro plánované projekty a ještě dynamičtější expanzi na poli bytové výstavby v Česku. Turku je po Espoo a Oulu třetí fází nejrozsáhlejšího rezidenčního komplexu, který developer staví v pražském Hloubětíně.   

Podílníky fondu YCE Housing I FI OY s celkovým potenciálem investičního kapitálu do výše 100 milionů eur jsou finská YIT (40 %), největší tamější pojišťovna Etera (30 %) a skupina finských soukromých investičních společností (30 %). Působit bude v zemích střední a východní Evropy. Jeho cílem je zajistit zajímavé investice na atraktivních rezidenčních trzích v tomto regionu a podpořit tak ve spolupráci s lokálními developery stavbu kvalitních projektů. Pro YIT jde o nový zdroj financování podporovaný korporátní strategií, který umožní efektivně využívat získané prostředky na rozvoj bytové výstavby. V České republice fond nese název YIT CZ Housing I a jeho zdejším prvním realizovaným obchodem je koupě etapy Turku v Suomi Hloubětín. 

„Díky hromadnému prodeji všech 106 jednotek brzy po zahájení stavby získáváme v krátkém čase finance, které použijeme pro naše stávající i budoucí projekty. Můžeme tak rychleji realizovat výstavbu nových bytů v projektech se stavebním povolením a dávat je na trh, což je v dnešní době velké poptávky a nedostatku nového bydlení velmi potřebné a žádané. Pro naše klienty a kupce bytů v etapě Turku je důležité, že YIT nadále zůstává jejich partnerem pro veškerá jednání a mnoho se tak pro ně nemění,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.