Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

FINSKÝ INVESTOR KOUPIL ETAPU TURKU SUOMI HLOUBĚTÍN

31. 03 2017 | Společnost YIT prodala 106 bytů etapy Turku Suomi Hloubětín finskému investičnímu fondu. Transakce ve výši téměř 500 milionů korun zajistí YIT volné finanční prostředky pro plánované projekty a ještě dynamičtější expanzi na poli bytové výstavby v Česku. Turku je po Espoo a Oulu třetí fází nejrozsáhlejšího rezidenčního komplexu, který developer staví v pražském Hloubětíně.   

Podílníky fondu YCE Housing I FI OY s celkovým potenciálem investičního kapitálu do výše 100 milionů eur jsou finská YIT (40 %), největší tamější pojišťovna Etera (30 %) a skupina finských soukromých investičních společností (30 %). Působit bude v zemích střední a východní Evropy. Jeho cílem je zajistit zajímavé investice na atraktivních rezidenčních trzích v tomto regionu a podpořit tak ve spolupráci s lokálními developery stavbu kvalitních projektů. Pro YIT jde o nový zdroj financování podporovaný korporátní strategií, který umožní efektivně využívat získané prostředky na rozvoj bytové výstavby. V České republice fond nese název YIT CZ Housing I a jeho zdejším prvním realizovaným obchodem je koupě etapy Turku v Suomi Hloubětín. 

„Díky hromadnému prodeji všech 106 jednotek brzy po zahájení stavby získáváme v krátkém čase finance, které použijeme pro naše stávající i budoucí projekty. Můžeme tak rychleji realizovat výstavbu nových bytů v projektech se stavebním povolením a dávat je na trh, což je v dnešní době velké poptávky a nedostatku nového bydlení velmi potřebné a žádané. Pro naše klienty a kupce bytů v etapě Turku je důležité, že YIT nadále zůstává jejich partnerem pro veškerá jednání a mnoho se tak pro ně nemění,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.
 

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO