Focení, tanec i kurz sebeobrany. Finalistky soutěže Česká Miss si užívaly soustředění

Deset finalistek letošního ročníku soutěže Česká Miss odjelo začátkem února na týdenní soustředění. Kromě skvělého uvítání je v resortu Čapí hnízdo čekala řada workshopů a přednášek, které mohly dívky využít k přípravě na Ples v Opeře i pro blížící se finále.  

Pracovní týden odstartoval přednáškou kouče Jana Mühlfeita o pozitivním myšlení a umění sebeprezentace. Další zajímavou přednášku vedl MUDr. Zdeněk Pros z Perfect Clinic. Dotkl se v ní tématu estetické chirurgie a prozradil dívkám několik zajímavostí ze své praxe. Aby dívky celé dny pouze neproseděly, v plánu bylo i mnoho dalších aktivit.

V plavkách a před kamerou 
Vyřádily se například během úterního dopoledne v Aqualandu Moravia. Nechyběla zde ani televize Prima a zábavná reportáž pro pořad Top Star. Když už je zmínka o televizi - Michal Novák, spolumajitel castingové agentury Dos Amigos, finalistkám vysvětlil, jak se mají chovat před kamerou či fotoaparátem. Jak pečovat o vlasy a jak vytvořit praktické i skvostné účesy se dívky naučily na workshopu s kadeřníky Franck Provost. Pavel Bauer, uznávaný vizážista značky AVON, jim zase poradil, jak si vybrat dokonalou rtěnku či který stín dá vyniknout jejich barvě očí.

Vše musí sedět! 
Během soustředění proběhla i zkouška večerních šatů na očekávaný Ples v Opeře. Připravilo je české návrhářské duo Jaroslava a Dominika Sedláčkovy. Celý outfit podtrhly boty a doplňky od NeroGiardini a šperky od Lucy Diamonds. Stylistický workshop Perwoll s Martinem Gruntorádem finalistkám odhalil, jak kombinovat oblečení pro různé příležitosti. Značka Astratex zase přichystala fitting spodního prádla. Zkušené profesionálky dívkám ukázaly, které velikosti jsou pro ně vhodné a jak vybrat podprsenku pod šaty či tričko. Ne jen tak ledajaké tričko si mohly o den později samy kandidátky na královnu krásy vyrobit v české firmě Gravelli. Jiří Peters a Ladislav Eberl se specializují na beton a jeho využití nejen v architektuře, ale i módním designu. 

Hvězdy plesu 
Aby si před Plesem v Opeře budoucí královny krásy natrénovaly i jiný druh projevu, navštívily studio rádia Frekvence 1. Pod vedením Libora Boučka dívky zkusily pronést několik slov do éteru a získaly tak další cenné zkušenosti v oblasti sebeprezentace. 
Přípravy na jedinečný ples zahrnovaly i přednášku a workshop o správném stolování a etiketě pod vedením Tomáše Bohaboje. Díky jeho radám i učenlivosti dívek tak žádné faux pas nenastalo! Tanečník Lukáš Hojdan v nich probudil rytmus, patronka soutěže Iva Kubelková je naučila správnému držení těla i elegantní chůzi. A na závěr soustředění se finalistky probojovaly kurzem sebeobrany s ČECHYMEN. Po nabitém celotýdenním programu už zbýval jen očekávaný Ples v Opeře.