Hnutí ANO v Libereckém kraji nově povede Jitka Volfová

Krajský sněm hnutí ANO v Libereckém kraji na svém pátečním online jednání zvolil do čela krajské organizace českolipskou starostku Jitku Volfovou. Nahradí tak ve funkci turnovského zastupitele Jaroslava Knížka, který se posunul na pozici prvního místopředsedy. Rozhodnutí sněmu bude ještě potvrzovat Předsednictvo hnutí ANO.

„Chtěla bych poděkovat svému předchůdci Jardovi Knížkovi za odvedenou práci. Máme na co navazovat. Z pozice předsedkyně krajské organizace se chci soustředit především na posilování členské základny a současně oslovit i mladé lidi. Zároveň bych chtěla dát více prostoru členům hnutí, kteří v našem kraji pracují pro občany“, vysvětluje Jitka Volfová. 

„Naši zástupci jsou pracovití a slušní lidé, kteří mají za sebou často mnoho let odborné praxe v různých oborech. V politice to vnímám jako přínos a obrovskou výhodu, protože mohou svoje zkušenosti promítnout do práce v zastupitelstvech a ve vedeních měst a obcí. V našich řadách je mnoho úspěšných lidí, kteří chtějí pracovat pro občany a rozvoj regionu a vnímají to jako svoje poslání. Za to si jich moc vážím. Proto bych také chtěla, aby jejich úsilí bylo více vidět i navenek,“ pokračuje Jitka Volfová.

Řadovými místopředsedy krajské organizace hnutí ANO v Libereckém kraji se stali poslankyně Jana Pastuchová a liberecký zastupitel a lékař Zdeněk Šembera. Ve vedení krajské organizace je ještě doplňují liberecká zastupitelka Martina Teplá za oblast Liberec, poslanec David Pražák za oblast Semily, místostarosta České Lípy Martin Brož za oblast Česká Lípa a jablonecký radní Stanislav Říha za oblast Jablonec nad Nisou.