HRUBÁ STAVBA PRVNÍ ETAPY PROJEKTU ECOCITY MALEŠICE DOKONČENA

Společnost JRD, česká jednička na trhu s nízkoenergetickým a pasivním bydlením, dokončila hrubou stavbu 1. etapy bytového areálu Ecocity Malešice. Dva bytové domy s energetickým štítkem skupiny A nabídnou celkem 44 bytů, z nichž je nyní prodáno již přes 60 %. Dokončení této etapy je plánováno na polovinu roku 2014. 

V rezidenčním areálu Ecocity Malešice postupně vznikne ve dvou etapách celkem 110 nových bytů v pěti domech se šesti nadzemními a jedním podzemním podlažím. K dispozici jsou byty od 2+kk až po 4+kk ve velikostech od 56 m² do 120 m². „Architekti ze studia Podlipný Sladký navrhli důmyslné interiérové řešení, kdy byty mají nejen propracované dispozice, ale i dostatek úložných prostor. Ty dnes klienti velmi žádají – a zdaleka už ne jen ženy,“ uvádí Jan Řežáb, majitel společnosti JRD. 
 
Po dokončení hrubé stavby se v současné době realizuje zateplování fasád i kanalizační a vodovodní řad včetně přípojek. V bytech se provádějí omítky a již brzy bude zahájena pokládka podlah v bytových jednotkách.
 
Blízko přírody, přitom na dosah velkoměstského ruchu
Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice je situován do klidné lokality Malešic mezi les a Malešický park. Dostatek zeleně bude také přímo mezi jednotlivými bytovými domy. Plocha mezi nimi je řešena jako volný prostor s parkovou zelení. Soukromou oázu klidu pak poskytnou předzahrádky a terasy. Rozdělení prostoru mezi domy do několika výškových úrovní vytváří dostatečné soukromí předzahrádek, ale zároveň umožňuje jejich optické propojení a potřebný sociální kontakt. Souznění s přírodou podporuje také ztvárnění fasád v příjemných přírodních odstínech. Dostatek světla zajišťují velké prosklené plochy oken obývacích pokojů, umístěné ve vystupujících arkýřích. 
 
Lokalita kromě bohaté občanské vybavenosti nabízí také dostatek možností pro volný čas. Kromě blízkého parku nechybí ani sportovní centrum. Dobrou dostupnost centra Prahy městskou hromadnou dopravou zajišťují nedaleké zastávky autobusů. Také autem je centrum Prahy na dosah. Parkovací místa jsou skryta v podzemní garáži, aby automobilová doprava co nejméně zasahovala do areálu a obyvatele nerušila.
 
Zdravé bydlení za dostupné ceny – a ještě s nízkými provozními náklady
Energeticky pasivní projekt využívá moderní technologie, které jeho budoucím obyvatelům přinesou řadu výhod. „Vedle zdravého vnitřního prostředí s neustálým přísunem čerstvého vzduchu, zajišťovaným systémem řízeného větrání s rekuperací, bydlení v Ecocity Malešice výrazně snižuje provozní náklady. Například v bytě o velikosti 109 m2 bude čtyřčlenná rodina měsíčně platit poplatky ve výši pouhých 2.600 Kč. V obdobně velkém bytě v projektu, který nenabízí výhody energeticky pasivní stavby, by rodina zaplatila více než 4.800 Kč. Rozdíl 2.200 korun měsíčně znamená roční úsporu téměř 27 tisíc korun,“ doplňuje Jan Řežáb.
 
Při příležitosti dokončení hrubé stavby se v Ecocity Malešice uskutečnil Den otevřených dveří, kdy se zájemci o toto ekologické bydlení mohli zástupců JRD ptát na všechny jeho aspekty. Jan Řežáb k tomu dodává: „Více než 60 % prodaných bytů první etapy projektu Malešice ukazuje, že o naše bydlení nové generace je zájem a že jdeme správnou cestou. Proto jsme již nyní mohli zahájit i prodej bytů z druhé etapy projektu, jejíž výstavbu se chystáme zahájit na jaře příštího roku. Výhody, jimiž je především zdravé vnitřní prostředí v bytech a velká úspora v provozních nákladech, přivádějí k tomuto typu bydlení stále více zájemců. V neposlední řadě k růstu zájmu o pasivní bydlení vede i to, že stoupá počet ekologicky smýšlejících lidí, kteří chtějí zatěžovat životní prostředí co nejméně.“