Inspirace od sportovců, zajímavých start-upů i rady pro kariérní rozvoj nabídnou Profesia days

Proč jsou někteří lidé úspěšnější než jiní? Jak docílit toho, abyste nepodléhali vlivu těch dravějších z vašeho okolí? Kde hledají motivaci úspěšní sportovci? Inspiraci pro osobnostní i kariérní rozvoj nabídnou zajímavé osobnosti, které budou přednášet na veletrhu Profesia days 2018.

Nedílnou součástí největšího pracovního veletrhu Profesia days, který proběhne ve dnech 7. – 8. listopadu na výstavišti PVA EXPO v Praze-Letňanech, jsou přednášky zajímavých osobností, které po celou dobu veletrhu probíhají na hlavním pódiu. Od koho se mohou inspirovat návštěvníci veletrhu letos?

Výrazně zastoupeni budou sportovci. Začněme olympioniky: nejen o své cestě k vrcholovému sportu, kterému se i přes vrozený fyzický hendikep rozhodl věnovat, přijde promluvit paralympijský plavec Arnošt Petráček, který v Riu získal zlatou olympijskou medaili. O své zkušenosti se podělí také Petr Koukal, který porážel soupeře na badmintonových kurtech, ale svedl také vítězný boj se zákeřnou chorobou. Kromě jiného bude mluvit o projektu STK pro chlapy, jímž se snaží upozornit na výrazné společenské tabu mužského zdraví a důležitost preventivních prohlídek. Fanoušky automobilového sportu jistě zaujme Martin Macík z týmu Big Shock Racing, který se již 15 let zúčastňuje nejnáročnějšího závodu na světě – Rallye Dakar a dalších maratónských motoristických soutěží.

Vybudovat velkou firmu od nuly není žádná legrace. Jaké chyby dělají téměř všechny start-upy a jak se jim vyhnout? Nejen o tom pohovoří zkušený investor Ondřej Bartoš, jehož mnozí znají z investiční TV show Den D. Představí se také ilustrátorské eso a zakladatel vizuálního studio DRAWetc, Vladimír Strejček. Ten kromě jiného zorganizoval mezinárodní ilustrátorskou soutěž RawArtWresling, produkčně se podílel na více než 6000 realizací kreativních zakázek a se svým týmem uvedl do praxe licencování ilustrací na českém trhu. Jeho specialitou je tzv. sketchnoting, tedy ilustrovaný zápis z kongresů a přednášek. Jakou cenu má spokojenost? Odpověď nabídne Tomáš Voděnka, zakladatel IT společnosti Inventi, který se nebál opustit i finančně zajímavá místa a dělat to, co mu přináší vnitřní uspokojení.

Chybět nebudou ani přednášky zaměřené na osobnostní růst. Mnozí lidé mají dobré odborné předpoklady, ale neprosadí se proti dravějším kolegům, s podobným problémem často bojují i v soukromých vztazích. Co s tím? Poradí Jaroslav Homolka, kouč reprezentantů ČR v bojových sportech a autor systému výcviku osobnostních disciplín #PREDATORECODE. Jak zjistit, na co se hodím a stát se úspěšným? Nejen o tom bude mluvit osobnostní kouč Aleš Kalina, který tvrdí, že odhalení talentových složek každého z nás má zásadní vliv na volbu správné práce. A že je nutné poznat své strachy, které nás drží u práce, ve které nejsme šťastní. Jak spolu souvisí vyhoření, vnitřní motivace a sebepoznání? To ve své přednášce vysvětlí Tomáš Zetek, spoluzakladatel projektu Mentalnifitko.cz.

Další přednášející a témata, stejně tak možnost získat vstupenku zcela zdarma, najdete na www.profesiadays.cz .