Právě se nacházíte:

Jak nakopnout kariéru?

10. 10 2019 | Další setkání pro ženy z Prahy 4 se uskuteční v úterý 15.října 2019 od 9:30 do 11 hod na Nuselské radnici. Tématem bude tentokrát Jak nakopnout kariéru a role mentorky se ujme Ing. Hana Čepová, která dvacet let řídila a vlastnila reklamní agenturu a dnes poskytuje soukromé konzultační služby v oblasti marketingu a managementu malým firmám a jednotlivcům, koučuje a lektoruje. Nejvíce se ale věnuje rozvíjení aktivit organizace Právě teď! o.p.s. Tato organizace se zaměřuje na aktivity směřující ke změně pohledu na stáří a stárnutí.

Zamyšlení Hany Čepové nad tématem :

Jak nakopnout kariéru? „Upřímně řečeno nevím. Uvědomuji si, že takhle by pozvánka na kulatý mentoringový stůl na dané téma asi začínat neměla. Ale.. Každý z nás je originální, každý má jiné vlastnosti, zkušenosti, vzdělání či schopnosti. Proto si troufám říct, že univerzální rada neexistuje. Přesto si myslím, že dorazit na můj mentoring má smysl.

Příběh mé kamarádky

Mám kamarádku. Občas se potkáme, na oběd, na kafíčko, nebo spolu jdeme třeba na výlet. Pracuje v jedné velké telekomunikační firmě, kde dělá v oddělení Backoffice. Dělá takovou holku pro všechno a pro všechny. Skoro pokaždé, když jí potkám poslouchám o tom, že jí práce nebaví, protože už zas má nového šéfa/novou šéfovou a že ten nový šéf/šéfová té práci nerozumí, že to jejich oddělení akorát přestěhují někam jinam po budově, spojí s jiným oddělením, přidají jim práci atp. Když jsem zaznamenala, že se tato historka v různých variacích stále opakuje, nedalo mi to a zeptala jsem se jí, proč si o pozici šéfky oddělení neřekne ona. Vždyť jako někdo, kdo tu práci, oddělení, kolegy, klienty za více než 7 let velmi dobře zná, by přeci mohla.

Ticho. To byla nejčastější odpověď a když přeci jen něco odpověděla bylo to ve smyslu „na to já přeci nemám“. Absolutně v ničem si nevěřila. A tak jsem se logicky ptala proč, proč si myslí, že na to nemá. Nemám vzdělání, necítím se na to, nechci řídit tým, nechci mít pod sebou lidi a mít za ně odpovědnost, nechci se někomu zpovídat za výsledky týmu.. Samozřejmě jsem s ní probírala jednotlivé její argumenty, ale pak jsem vznesla dotaz na téma, jak by podle ní měla vypadat ideální práce, ve které by byla spokojená. „Chtěla bych mít samostatnou práci, kde bych zodpovídala za výsledky, ale zároveň by mi do toho moc nikdo nemluvil“. 

Byla jsem v koncích. Kamarádka byla zaseknutá v kruhu, ze kterého se nedalo vyskočit. Prostě zaseknutá dlouhohrající deska. Zkoušela jsem se ještě ptát, jestli je nějaký obor, ke kterému jí to táhne, konkrétní firmy, které by jí zajímaly, konkrétní lidé.. Prostě nic.

Každý jsme originál

Každý z nás je ojedinělý originál a každý máme své silné a slabé stránky, někdo potřebuje data, čísla, někdo se rozhoduje intuitivně. Někdo je tichý, plachý a přemýšlivý introvert, někdo extrovert, kterému je každý přednáškový sál malý. Ale každý má na trhu práce své místo. Než se rozhodneme pro „nakopnutí“ kariéry, měli bychom se zamyslet nad tím, co opravdu chceme, kam chceme jít a dojít, co nám v tom může pomoci, co nám naopak může v nakopnutí naší kariéry bránit.

Proto Vás zvu ke svému mentoringovému stolu, kde se společně pokusíme nasdílet své zkušenosti a zkusit najít odpovědět na to, jak nakopnout kariéru.

Happy end?

Jó a jak to dopadlo s tou mou kamarádkou? Nedávno mi volala. V rámci firmy si podala žádost o novou pozici. Tak uvidíme, ale i tak WOW!
 

Čtěte více

DZ Dražice přichází s komplexním řešením na cestě k energeticky soběstačné domácnosti

DZ dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dodavatel tepelných čerpadel NIBE, otevírá novou divizi DZ Solar pro fotovoltaická řešení, kterou reaguje na rostoucí zájem o ...

Podporou rodičovské dovolené pro všechny pomůžete rodičům využít jejich potenciál - ve váš prospěch

„Firmy by měly podporovat možnost čerpat rodičovskou dovolenou nejen pro ženy, ale i pro muže. Díky tomu bude jejich zapojení na pracovišti i v rodičovství rovnoměrnější.“

Genderově vyvážený management firem může být realita. Mars napoví, jak na to!

Firmy by měly usilovat o to, aby v jejich vedení měli rovnoměrné zastoupení ženy i muži. Jen tak budou totiž moci plně využít potenciál, který jednotliví členové vedení do firem přináší. Tohle ...

RE/MAX má za sebou úspěšný rok. Obrat vzrostl o více než 40 procent

Přestože již druhým rokem ovlivňuje ekonomické dění v Česku i ve světě pandemie koronaviru, trh s nemovitostmi stále posiluje a zájem firem ani jednotlivců neklesá. Realitní kancelář ...

Zájem o fotovoltaiku stále roste, důvodem je vysoká cena elektřiny

Energetický trh v posledních týdnech zasáhlo dramatické zvyšování cen elektřiny. Faktorů je hned několik – stále vyšší náklady na vstupy potřebné pro výrobu elektřiny, neustále dražší emisní ...

 
.

Speciály

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO