Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Jak nakopnout kariéru

17. 10 2019 | Mentoring je velmi účinnou metodou osobního rozvoje. Veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR, z.s. tuto formu vzdělávání využívá velmi často a její speed Mentoring je oblíbený zejména mezi ženami. 

V úterý 15. října proběhlo na radnici Prahy 4 již druhé setkání žen, které se chystají na návrat na trh práce nebo na karierní změnu. .Mezi účastnicemi převládaly ženy na rodičovské dovolené , na což byly  organizátoky připraveny  a pozvaly Baby Office, eventovou agenturu, která hlídá děti na akcích nebo ve společnostech. O děti tak bylo postaráno..Tématem tohoto setkání , které vedla Hana Čepová bylo „Jak nakopnout kariéru“. 

Jak tedy nakopnout kariéru? 

Umět být samy se sebou je velmi důležité. Ale také:

1) Při rozhodování, co chci dělat neřešit zástupné problémy, ale to podstatné. 
2) Byť máme děti a rodinu, je potřeba se starat s láskou a péčí v první řadě samy o sebe. 
3)  Ne každá z nás musí být ředitelkou zeměkoule. Je důležité si určit, co vlastně chceme dělat. Zkusit si určit, na co se hodíme a k čemu inklinujeme. “Pokud je nám dáno, život nám ukáže jinou cestu a posune nás sám.” 
4) Je velmi důležité mít vlastní motivaci: například zlepšit svět, posunout nějakou část okolí někam dál. 
5) Uvědomit si, že vše jde po krocích a ne najednou a být v každém kroku spokojená s danou cestou. 
6) Každý moment, který může vypadat jako zastávka v kariéře nebo překážka, nás ve finále posune dál a tím správným směrem.  Tím pádem i rodičovská dovolená. 
7) Je potřeba mít oči otevřené  a sledovat změny. Pozor na rychlost vývoje technologií, které časem přeberou mnoho našich (lidských) rolí a zaměstnání. Ale také vzniknou pozice úplně nové.  
8) Buďme ostražité a berme si inspiraci z každé situace. Tím můžeme dojít k poznání toho, co bychom chtěly dělat a posunout se dál. 
9) Brát nové věci jako výzvu, která nás posune dál, je asi to nejlepší, co pro sebe a vlastní kariéru můžeme udělat. 
10) Co považujeme za svou slabinu, zkusme využít ve svůj prospěch. 

Business & Professional Women CR, z. s. začala s metodou speed mentoringu již v roce 2010 a od té doby podpořila více než 8600 žen. Mentoringové stoly v trvání jedné hodiny vedené zkušenou mentorkou nabídne zdarma například na HR Days  22. a 23. října v PVA EXPO Letňany a více než 120 témat nabídne na již 11. konferenci Equal Pay Day. 28.3.2020 – více na www.equalpayday.cz .
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO