Knižní veletrh na Novodvorské

V pátek 25. a v sobotu 26. listopadu 2011 se v Kulturním centru Novodvorská ve Lhotce uskuteční malý knižní veletrh, první ročník projektu nazvaného - 1. podzimní čtení v Praze 4.

Jeho ambicí je zahájit tradici knižního festivalu v Praze 4 s důrazem na dětské čtenáře, kteří příliš nečtou a na čtenáře seniorského věku, kteří čtením hojně vyplňují svůj čas. „Naší dlouhodobou filozofií je podporovat nejen aktivity pro naše seniory, rozvíjet vzdělanost našich dětí, ale také připomínat lidem, že mezi námi žijí i potřební lidé, kteří i navzdory svému zdravotnímu hendikepu, dokáží mnohdy více a lépe, než zdraví jedinci. Dobrá kniha může nejen vzdělávat, rozšířit naše obzory, pobavit či pohladit po duši, ale i spojovat generace, spojovat zdravé s postiženými. Proto naše podpora tomuto ojedinělému a prvnímu projektu tohoto zaměření v naší městské části je samozřejmým vyústěním dlouhodobé spolupráce s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením,“ uvedla zástupkyně starosty městské části Praha 4 Ivana Staňková (ODS), která nad touto akcí převzala záštitu. 

1. podzimním čtení v Praze 4 se koná ve spolupráci s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, který zde představí práci lidí s hendikepem - budou prodávat své výrobky, připraví tvořivé dílny, nabídnou občerstvení. „Tato charitativní akce má pro náš nadační fond jasné téma: Vzdejte se krabičky cigaret a podpořte ty, kteří to skutečně potřebují,“ říká k projektu Hana Potměšilová, ředitelka nadačního fondu. "Přijďte si na knižní veletrh koupit výrobky se zaručenou kvalitou a původem, výrobky, které vyrobily zdravotně postižení a nesou ochrannou známku Práce postižených. Tato ochranná známka, kterou uděluje náš fond, je od roku 2010 součástí Národní politiky kvality a je garancí kvalitního a konkurenceschopného výrobku, který alespoň ze tří čtvrtin vyrobili zdravotně postižení,“ dodává ředitelka fondu. 
 
Součástí knižního veletrhu budou i hudební produkce, autorská čtení a workshopy. 
V neposlední řadě také vyhodnocení výtvarné a literární soutěže dětí i seniorů. Soutěží se s příběhy na volné téma a v kresbě nejoblíbenějších knižních hrdinů, podmínky a podrobnosti najdete na přiloženém letáku. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné knižní dárky, pro absolutního vítěze pak víkendový pobyt pro dvě osoby na horách. 
 
Akci můžete navštívit v KC Novodvorská 151 po oba dny od 10 do 18 hodin, vstupné pro děti od 6 let a pro seniory nad 65 let je 10 korun, pro ostatní dospělé 50 korun.