Kojenecký ústav získá výtěžek sbírky Děti dětem

Děti z mateřských a žáci základních škol v městské části Praha 4 prokazují, že jim není lhostejný osud dětí z Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou (FTNsP). 

Rozhodli se, že jim pomohou, a společně se svými pedagogy vyrobili drobné dárky, které budou v adventním čase nabízeny zákazníkům v Obchodním centru Arkády Pankrác. Adventní charitativní akce Děti dětem, spočívající v prodeji dětských výrobků za dobrovolný příspěvek, byla zahájena 28. listopadu, ukončena bude 20. prosince 2011. Probíhat bude každý pracovní den od 14 do 18 hodin. Šek s částkou, která se dětem podaří nashromáždit, bude slavnostně předán 21. prosince ve 14 hodin ředitelce Dětského centra (kojeneckého ústavu) při FTNsP. 

Zástupkyně starosty městské části Praha 4 Ivana Staňková (ODS) vysvětluje: "Každoročně pořádáme vánoční programy spojené s charitou, do nichž se zapojí i děti. Letošní akce je však výjimečná rozsahem i nápadem na prodej vlastnoručně vyrobených vánočních dekorací. Nadchla mě reakce ředitelek a ředitelů škol v Praze 4, kteří naši akci vzali opravdu za svou.” Přejeme našim dětem, aby částka, kterou získají, byla co nejvyšší a pomohla  dětem bez táty, mámy a domova splnit alespoň něco z jejich přání.
Souběžně mohou občané nejen z Prahy 4 a zaměstnanci Úřadu městské části Praha 4 podpořit dobrovolným finančním obnosem tuto charitativní akci v přízemí budovy nové radnice (Antala Staška 2059/80b), kde v prostorách recepce bude umístěna kasička s označením sbírky.