Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Konzilium bude informovat o zdravotním stavu prezidenta Zemana

2. 08 2013 | O zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana bude dnes na tiskové konferenci informovat lékařské konzilium, kterému šéfuje ministr zdravotnictví Martin Holcát. V dvanáctičlenném týmu jsou přední čeští lékaři, například přednosta čtvrté interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Aleš Žák a přednosta kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Motol Pavel Kolář.

Ministr tento týden už zveřejnil, že prezident je v dobré psychické i fyzické kondici. Má lehkou cukrovku, takže mu konzilium naordinovalo úpravu jídelníčku, více pohybu a doporučilo mu, aby omezil kouření. Nabídlo mu pomoc dietní sestry, aby mu se sestavením jídelníčku poradila.
 
Podle informací ČTK byla Zemanovi naměřena hladina cukru v krvi 11, normální hodnoty jsou od 3,3 do 6,3. Jednorázové zvýšení podle lékařů nic neznamená, musí se potvrdit opakovaně. U diabetiků hodnoty kolísají, zvýšené je mají třeba po jídle.
 
Podle Koláře spočívá Zemanův problém v tom, že má v oblasti nohou horší vedení nervů, což vzniká u určitého procenta lidí s cukrovkou.
 
Podle aktuálních léčebných postupů nasazují diabetologové pacientům léky už při odhalení cukrovky spolu s dietou a režimovými opatřeními. Prezidentovi tedy konzilium s velkou pravděpodobností doporučilo vedle úpravy jídelníčku a pohybu také denně jednu pilulku Metforminu.
 
Autor: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO