Kulaté stoly pro ženy z Prahy 4 – podpora na jejich cestě za ekonomickou nezávislostí

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a rády se setkáváte s dalšími ženami? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu. V rámci podzimního běhu programu “Mentoring Praha 4” pro ženy z Prahy 4 jsme připravily čtyři setkání a velmi aktuální témata! 

Třetí cyklus oblíbeného projektu, který připravila veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) ve spolupráci s Městskou částí Prahy 4, startuje již 14. září. Hlavním z cílů organizace BPWCR je podpora žen v jejich ekonomické nezávislosti. Té lze dosáhnout, když mají ženy k dispozici bezpečné a vstřícné pracovní zázemí. Musí si jej však umět najít, poptat či vyjednat. 

“Často se setkáváme s tím, že se ženám na rodičovské dovolené mění priority a kariérní přání. Jejich sebevědomí často utrpí na úkor mateřství ránu, trápí je pocit nedoceněnosti a to se často odráží v pracovních pohovorech. Díky sdílení aktuálních informací z pracovního trhu, zkušeností a vzájemné podpory se snažíme ženám posilovat sebevědomí a naučit se nově nabyté kompetence z rodičovské dovolené uplatňovat. K tomu jsme vyvinuly úspěšně kopírovanou metodu “speed mentoring”, jež propojuje zkušenosti mentorek (moderátorky diskuzí) a účastnic na vybrané téma,” vysvětluje prezidentka BPWCR Lenka Šťastná. 

Přihlášené ženy se mohou účastnit všech, nebo jen vybraných setkání, která proběhnou 14.9., 19.10. a 9.11. 2021. 

Ve dnech 6. a 7.10. si mohou účastnice vybrat až z 22 témat, mentorů a mentorek na 10. ročníku HR DAYS v Letňanech.

Podmínkou účasti v projektu je trvalý pobyt na Praze 4 a platná registrace.

Letošní podzimní setkání se budou konat v překrásných prostorách Nuselské radnice (Táborská 500/30, Praha 4) vždy v dopoledních hodinách (9.30 - 11.00 hod). K dispozici bude také profesionální hlídání dětí, které zajistí partnerská organizace Baby Office. 

Aktuality z projektu a registrace najdete na www.bpwcr.cz/mentoring/praha4/

Projekt vznikl díky finančnímu přispění Městské části Praha 4 a je pro účastnice zdarma.