Kvůli pětistovce shodili důchodkyni ze schodů

Kvůli pěti stovkám korun shodila dvojice zlodějů ve čtvrtek 22. března sedmašedesátiletou ženu ze schodů ve vestibulu metra Náměstí Republiky v Praze. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Žena zhruba v 17:30 scházela do metra od Masarykova nádraží, a při tom jí zloději vytáhli z kabelky peněženku.

Když si toho všimla a začala volat o pomoc, jeden z mužů do ní strčil, až spadla dolů. Naštěstí se vážněji nezranila. Policie po pachatelích pátrá, k dispozici má záznamy z kamer v metru.

"Muži odcizili ženě z kabelky peněženku ve chvíli, kdy byla přibližně v polovině schodiště," řekl Hulan. Okradená tedy padala dolů zhruba přes 20 schodů. "Pád vypadal hrůzostrašně. Poškozené se při něm naštěstí nestalo nic zásadního, nicméně i tak byla z preventivních důvodů převezena do nemocnice," dodal.

Policisté po zlodějích pátrají. "Ocenili bychom pomoc veřejnosti. Jakékoli informace k pobytu či pohybu hledaných mohou spoluobčané kriminalistům předat prostřednictvím linky 158," oznámil policejní mluvčí.

Jeden z mužů byl vyššího věku, v době krádeže měl na sobě tmavé oblečení a na hlavě klobouk. Druhý z pachatelů byl mladší, oblečený do tmavých kalhot a bílého trička s krátkým rukávem, pod kterým měl triko tmavé barvy s delším rukávem.

Kriminalisté zatím prošetřují případ pro trestný čin krádeže, ale nevylučují překvalifikování na loupež. Pak by pachatelům hrozilo místo nejvýše dvou let vězení až deset let za mřížemi.

zdroj: ČTK