Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Kvůli radiaci budou prověřena dětská hřiště

14. 10 2011 | Po nedávném nálezu radioaktivního válečku na dětském hřišti v Podolí starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS) slíbil, že se radnice Prahy 4 postará o kontrolu dětských hřišť a veřejných prostranství, aby veřejnost získala jistotu, že se podobná situace nebude opakovat.

Jako první přicházejí na řadu tři hřiště. Státní úřad pro jadernou bezpečnost prověří dětské hřiště na nám. Gen. Kutlvašra – jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších hřišť na území městské části Praha 4. Pro svou polohu, v srdci Nuslí, je pro tuto oblast takříkajíc spádové. Dalším v pořadí bude sportoviště v Podolí – jde o největší veřejně přístupnou sportovní plochu, zřízenou městskou částí Praha 4; sportoviště je permanentně navštěvováno občany, především v dopoledních hodinách jej využívají žáci ZŠ Nedvědovo náměstí při výuce tělocviku. Třetí prověřené dětské hřiště bude na Nedvědově náměstí – nachází se v bezprostřední blízkosti ZŠ Nedvědovo náměstí. Toto hřiště se nalézá nejblíže areálu v Lopatecké ulici, kde byl před dvěma týdny objeven zmíněný zdroj radiace.
Kroky radnice vyvolal nález z 28. září 2011 na dětském hřišti v Praze 4 - Podolí, kde byl identifikován neznámý zdroj radioaktivity. Po urychleném zásahu hasičů i specialistů, včetně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, byl určen zdroj vyzařování. Jednalo se o  malý váleček, který ze země vyzvedla odborná firma.

www.praha4.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO