Kvůli rekonstrukci nehody Janouška bude Vyskočilova ulice zavřená

Vyskočilova ulice v Praze 4 bude od soboty 23. června od 10:00 do neděle do 14:00 uzavřená. Důvodem je rekonstrukce nehody, při které podle policie opilý lobbista Roman Janoušek srazil ženu. Ulice nebude průjezdná v úseku mezi Michelskou a ulicí 5. května, informovala dnes ČTK mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová.

Objížďka pro auta bude vedena po ulicích Vídeňská a Budějovická. Autobusy hromadné dopravy budou moci místem obousměrně projíždět. "Žádáme řidiče, aby po objízdné trase projížděli se zvýšenou opatrností, protože v případě dopravní nehody by to znamenalo významnou dopravní komplikaci," uvedla mluvčí.

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. Rekonstrukce by měla vyšetřovatelům pomoci při rozhodnutí, zda Janoušek ženu srazil úmyslně, nebo z nedbalosti. Pokud by se policie přiklonila k jeho verzi, že ženu úmyslně nesrazil, hrozil by mu mnohem nižší trest.
 
Janoušek podle policie při jízdě 23. března v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, lobbista ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policisté jej dostihli, při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.
 
zdroj: ČTK