Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Kvůli stromům spadlým pod tíhou sněhu stojí na desítce míst vlaky

27. 10 2012 | Stromy spadlé pod tíhou těžkého mokrého sněhu dnes přerušily provoz na desítce železničních tratí, na třech místech do nich dokonce narazil vlak. Nehody se obešly bez zranění, žádný z vlaků ani nevykolejil. ČTK o tom informoval mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Tomáš Drvota. Nejvážnější situace je v úseku Kralupy nad Vltavou - Nelahozeves, kde strom shodil trakční vedení a vzápětí do něj narazil rychlík. Podle SŽDC budou zřejmě stromy padat i jinde.

Nehoda u Kralup se stala na trati z Prahy do Děčína, provoz je přerušen v obou směrech. Podle webu Českých drah (ČD) by oprava vedení mohla trvat až do 18:00. Výluka se dotkne desítek rychlíků a osobních vlaků. Zpoždění mezinárodních rychlíků dosahuje kolem 80 minut, některé vnitrostátní spoje byly zrušeny. ČD se snaží pro cestující zajistit náhradní autobusovou dopravu.

Stromy na tratích brání v provozu také vlakům na Chomutovsku, Rakovnicku, na Vysočině, na Jičínsku a Trutnovsku, provoz je omezen také na trati mezi stanicemi Praha Smíchov a Praha Radotín, kde SŽDC odstraňuje spadlé větve. V úseku úsek Chomutov - Vejprty přerušila provoz sněhová kalamita. Na některých místech však podle ČD náhradní autobusovou dopravu není možné zavést
 
"Od rána se podařilo odstranit stromy a obnovit provoz na čtyřech místech, na dalších se pracuje," řekl Drvota. Upozornil ale, že sníh je velmi mokrý a těžký, takže je pravděpodobné, že stromy budou padat i na dalších místech.
 
Spadlé větve a kmeny dnes komplikují také silniční dopravu, policejní dopravní web zaznamenal tyto překážky na silnici například na Bruntálsku, Chomutovsku, Rychnovsku, Trutnovsku a dalších místech. Řidiči mají také problémy se sněhem a náledím.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO