Lékaři z Nemocnice Na Bulovce zahájili v Jordánsku svou sedmou misi

Včera zahájili lékaři z Nemocnice Na Bulovce v jordánském hlavním městě Ammánu již sedmou misi, která je opět zaměřena na léčbu zraněných z války v Sýrii a syrských utečenců z utečeneckých táborů. Všechny mise českých lékařů v Jordánsku jsou součástí humanitárního programu české vlády Medevac, v jehož rámci se již dostalo péče několika set pacientů, hlavně dětí.  

Tým, který bude až do příští soboty v Jordánsku operovat je tvořen ortopedy prof. MUDr. Jiřím Chomiakem ,CSc. a MUDr. Monikou Frydrychovou, očním lékařem MUDr. Jindřichem Plesníkem a anestezioložkou MUDr. Márií Touficovou. Pomáhají jim také dvě sestry - Dana Kafková z ortopedie a Renata Pacovská z očního oddělení. Ortopedi začali s přípravou pacientů, oční tým se pustil už do prvních operací. Během včerejšího dne stihl osm operací šedého zákalu (katarakta).

V tomto roce jde už o čtvrtou misi lékařů z Nemocnice Na Bulovce, vloni proběhly dvě a první se uskutečnila na konci roku 2014. „Opět mohu konstatovat jediné. Jsem obrovsky hrdá na to, že máme k dispozici špičkové odborníky, kteří jsou díky svým znalostem a zkušenostem vítáni na zahraničních humanitárních misích,“ vzkázala do Jordánska svým lékařům ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská.