Lékařský dům byl slavnostně otevřen

Symbolickým přestřižením pásky otevřel ve středu 7. září 2011 starosta Prahy 4 Pavel Horálek nové lékařské zařízení v Jílovské ulici na sídlišti Novodvorská.

Na slavnostním otevření lékařského domu nechybělo symbolické přestřižení pásky. Starosta Pavel Horálek líčí cestu k novému lékařskému zařízení takto: „Místo nevyužívaného výměníku tepla jsme vybudovali prostor pro deset ordinací. Víme, že odpovědnost za budování nových zdravotnických zařízení nese magistrát, ale tuto možnost jsme v zájmu našich občanů chtěli využít rychle, bez dlouhých dohadování a úředních průtahů.“

Lékařský dům sídlí v Jílovské ulici 1148/14 a má sloužit především občanům žijícím v okolí. Několika lékařům pomohl najít místo k výkonu jejich profese, když ve svém původním působišti dostali výpověď od nových soukromých majitelů objektů. Čekání u lékaře zpříjemní nejmenším pacientům barevně vymalovaná čekárna.

„Nechtěli jsme zřídit expertní medicínské pracoviště, ta ostatně na území naší městské části už máme. Vycházíme z faktu, že lidé chtějí mít lékaře a jeho ordinaci blízko, aby v případě onemocnění, nevolnosti a podobně nemuseli cestovat přes půl města. Hlavně proto budou v lékařském domě dvě pediatričky důležité pro rodiny s dětmi, větší oddělení kardiologie, významné zejména pro seniory, nebo praktický lékař pro dospělé, využívaný při nejběžnějších onemocněních,“ vysvětluje dále starosta Pavel Horálek. Další dvě ordinace budou obsazeny v dohledné době, v současné chvíli probíhá na jejich pronájem výběrové řízení.

www.praha4.cz