Lubomír Lipský oslaví devadesátiny v Divadle ABC i na Jezerce

Oblíbený herec Lubomír Lipský oslaví své nadcházející devadesátiny pracovně. Kromě své domácí scény v Městských divadlech pražských (MDP) vystoupí také v Divadle na Jezerce, kde exceluje v komedii Charleyova teta. Po stovkách repríz, v nichž se představil v titulní roli, se nyní zhostil role Brasseta. Benefiční představení se uskuteční 12. dubna, řekla ČTK mluvčí této scény Jana Bryndová. 

Hned třikrát se Lipský objeví v Divadle ABC v úspěšné komedii Pan Kaplan má třídu rád. Dvě z repríz budou určeny 17. a 18. dubna veřejnosti, hlavní benefiční představení je plánováno přímo v den jeho narozenin 19. dubna převážně pro zvané hosty. "Pro veřejnost jsou v prodeji pouze místa na balkoně," řekla ČTK mluvčí MDP Kateřina Gardner. 

Inscenace Pan Kaplan má třídu rád je adaptací oblíbené knihy Leo Rostena o záludnostech vyučování cizí řeči. Mezi diváky je originální jevištní provedení plné písní, tance a půvabného humoru velmi oblíbené. I proto, že Lipský v něm hraje na pozoun. Všechna tři představení budou obohacena o přípitek a gratulace k narozeninám. Ve foyeru Divadla ABC bude si mohou zájemci už teď prohlédnout výstavu fotografií mapující hereckou dráhu tohoto výrazného a oblíbeného herce. 
    
Také návštěvníci Divadla na Jezerce si mohou jeho devadesátiny připomenout díky výstavě fotografií ve foyeru. Zachycuje ho v divadle, ve filmu i v soukromém životě. 
    
"Pan Lipský hrál s mým tátou ve slavné éře Oty Ornesta v Městských divadlech pražských, kde jsem ho ještě jako malý kluk obdivoval na jevišti. Později jsme spolu v Divadle ABC hráli více než dvanáct let opět v Charleyově tetě, kde jsem ale titulní roli Babse převzal já a pan Lipský hrál advokáta Spettigua," uvedl principál Jezerky Jan Hrušínský. 
    
Lubomír Lipský se narodil 19. dubna 1923 a za svoji profesionální divadelní kariéru absolvoval 180 premiér. Hrál rovněž v desítkách filmů a vděčné role ztvárnil i v televizi. Oblíbená byla série dialogů o Hlustvisihákovi, které psal Bedřich Zelenka pro Lubomíra Lipského a Miroslava Homolu. 
 
zdroj: ČTK