Mentoring patří mezi stěžejní aktivity Business & Professional Women v Česku (BPWCR)

Čtvrteční mentoring, který byl primárně určen pro členky neziskové organizace BPWCR, hostila společnost MARS, vyrábějící nejen tyčinky a další sladkosti, ale třeba i pet food, to jsem ani netušila. Hostitelka a mentorka v jedné osobě, Zuzana Lošáková MARS v krátkosti představila. Nejvíce všechny zaujaly hodnoty společnosti. Ty jsou nejen napsány na papíře, ale hlavně se tu žijí a na jejich základě jsou vybíráni do týmu i noví kolegové. Ve firmě s hodnotami jako je kvalita, zodpovědnost, efektivita a svoboda je určitě radost pracovat. 

Leony Schovancové, která je mentorkou a zároveň organizátorkou mentoringového programu Empowering Women 2 powered by IBM jsme se zeptali, co bylo obsahem posledního setkání? „Tématem mentoringu byl úspěch a vše co s ním souvisí. Zuzana nás inspirovala a poradila, jak krok za krokem pracovat na budování úspěšné kariéry a já zase, jak a o kolik peněz si říci, aby to odpovídalo našim schopnostem, dovednostem a také reflektovalo situaci na trhu práce. Hodina určená na každé mentoringové kolo utekla rychle, a tak se diskutovala otevřená témata ještě u kávy a hledaly jsme odpovědi na vyřčené otázky.“

Leona ještě dodala: „Asi až nyní mi naplno dochází, že jsem součástí skvělého programu, který mě obohatí profesně i lidsky a poznám další aktivní a cílevědomé ženy. Už teď se těším na další pokračování, které nás čeká 3. prosince 2019 na půdě pojišťovny Allianz s aktuálním tématem Kvalitní vzájemná komuniace.“

Na mentoring se mohou těšit nejen firemní členky BPWCR, ale i všechny ostatní, které na sobě chtějí pracovat, vzájemně se podporovat, chtějí se seznamovat, jsou aktivní a rády sdílejí své příběhy a zkušenosti. Příští rok se uskuteční již jedenáctý ročník Equal Pay Day a v jeho rámci dne 28.3.2020 i speed mentoring u kulatých stolů. Mentorky nabídnou témata z oblasti byznysu, vzdělávání a osobního rozvoje. Přihlásit se můžete již nyní za výhodnou cenu na webových stránkách BPWCR https://www.equalpayday.cz/registrace_2020/.

Business & Professional Women ČR je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy s cílem podporovat a rozvíjet jejich osobnost při naplňování profesní, osobnostní a sociální role.