MERRELL MOAB – trek má nové jméno!

Chystáte se na přechod hor nebo jen hledáte kvalitní obuv pro své procházky do přírody? Chcete vědět, jak správně vybrat trekingové boty? Rádi byste si za rozumné peníze koupili kvalitní model, který vám nabídne pohodlí na túrách i při běžném nošení? Pak právě vám jsou určeny následující informace.

Outdooroví nadšenci rádi používají pojmy jako „bota s membránou, Vibram či materiál Mesh“. O čem mluví? Pro běžné smrtelníky tu máme překlad Simona Daňka, obchodního zástupce americké značky MERRELL.

Na náš dotaz, jak vybrat správnou trekovou obuv, Daněk odpovídá:
Treková bota vám předně musí dobře sednou. Počítejte s tím, že při několikahodinovém pochodu nohy rády otékají tzn. že v botách, které jsou vám malé už na startu, se brzy budete cítit jako ve svěráku. Pozornost věnujte podrážce boty. Velmi oblíbené a mimořádně kvalitní jsou podrážky značky Vibram®. Tyto odolné podrážky s výbornými protiskluzovými vlastnostmi najdete třeba u značky MERRELL. Praví milovníci treků vědí, že neexistuje špatné počasí. Jen špatné oblečení a samozřejmě obutí. Pro jarní a podzimní výlety, kdy vás často může překvapit déšť, se hodí boty s membránou. Nejznámější je membrána Gore-Tex®, která se při výrobě turistických bot využívá už více než 20 let. Jedná se tenkou fólii s miliardou mikroskopických pórů na čtvereční centimetr, která je tou nejlepší zárukou voděodolné a přitom vysoce prodyšné obuvi. Při letních výpravách oceníte obuv vyrobenou z lehkých materiálů (syntetická useň či mimořádně prodyšný textilní materiál Mesh). Jak zabránit nepříjemnému odéru? Vyberte si boty, kde je vnitřek ošetřený antibakteriální úpravou (u MERRELLU je to technologie Aegis®). Většina lidí preferuje u trekových bot vyšší provedení, které fixuje kotník.

MERRELL MOAB
Vezmete-li si k srdci všechny doporučení odborníka na outdoorové aktivity, zjistítě, že model MERRELL Moab je pro vás ta správná volba. Navíc se jedná o trekové boty s vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Celodenní pohodlí za každého počasí vám zajistí kombinace voděodolné syntetické kůže, prodyšného materiálu Mesh nepromokavé membrány Gore-Tex®. Vnitřní polstrování je ošetřeno antibakteriální technologií Aegis®. Díky ní nemusíte mít strach, že vás boty začnou dříve nebo později obtěžovat nepříjemným pachem. Aegis® totiž zabraňuje rozšíření mikrobů a vydrží i opakované čištění − je nesmyvatelná.

Podporu klenby nohy zajišťuje Ortholite® anatomická vkládací stélka, polyuretanová mezipodešev a ohebný plát z nylonu, skelné vaty a pryskyřice. Znalci ocení Air Cushion® odpružení v patní časti boty.
Opravdovou odměnou je podrážka Moabu. Značka MERRELL u více než 75% svých turistických, multi-portovních a běžeckých modelů používá podešve Vibram®, které se pro horolezce a turisty vyrábějí a neustále inovují už od roku 1937. Použitý typ podrážky je vyroben z pryže TC5+. Jedná se o průlomovou technologii, která zaručuje výbornou přilnavost k suchému i mokrému povrchu, mimořádnou stabilitu a oděruvzdornost. Četné testy v laboratoři a v praktických podmínkách prokázaly, že tato směs je nejlepší na trhu.

Dámské modely jsou navíc vybaveny patentem Q-formTM, přizpůsobující obuv odlišnému stylu chůze, který je dán širší ženskou pánví. MERRELL tak předchází bolestem zad a zároveň prodlužuje životnost obuvi.

Kompletní kolekci, stejně jako seznam prodejních míst, naleznete na www.merrell.cz.