Michelská bude opravena naráz a letos

Ještě před necelým měsícem reálně hrozilo, že obyvatele pražské Michle bude trápit oprava Michelské ulice v letošním, a navíc i v příštím roce. Díky rozhodností vedení radnice Prahy 4, které se proti tomuto záměru kategoricky postavilo, je tato hrozba již naštěstí zažehnána.

„Jsem opravdu rád, že zvítězil zdravý rozum a po řadě jednání se podařilo vyčlenit z rozpočtu hlavního města Prahy a Technické správy komunikací dostatek finančních prostředků, aby rekonstrukce Michleské mohla být dokončena naráz a letos, i když potrvá až do poloviny listopadu,“ konstatuje s potěšením zástupce starosty městské části Praha 4 Jiří Bodenlos (ČSSD).

První etapa, která bude probíhat za plného provozu a nijak neomezí dopravu, začne již za pár dnů, v pondělí 19. března. Potrvá do 18. dubna, kdy na ni naváže etapa další, která potrvá do 17. června a dopravu již výrazněji omezí - uzavřena bude část křižovatky ulic Michelská a Ohradní, odbočení do Ohradní ulice nebude možné.

Nejdelší a nejzásadnější etapa rekonstrukce je naplánována od 18. června až do 19. listopadu letošního roku. Zahrnovat bude opravu mostu přes potok Botič, resp. stávající most nahradí nový, a dále úpravu poměrně nepřehledné křižovatky Michelské ulice s ulicemi Nuselská a U Plynárny, kterou budou nově řídit semafory. V úseku od Ohradní až po uvedenou křižovatku bude Michelská ulice zcela uzavřena.

Objízdné trasy konkrétních linek autobusové dopravy v době rekonstrukce nejsou v tuto chvíli jasné, společnost ROPID totiž připravuje na začátek června změny v celopražské městské hromadné dopravě, které se mohou týkat i Michle. Zároveň je třeba v této lokalitě počítat i s odstávkami vody a plynu, mělo by se však vždy jednat pouze o několikadenní záležitosti.

www.praha4.cz