MojeID: váš univerzální klíč k webovým službám

Podle průzkumu společnosti Markent zapomnělo více než třicet procent českých uživatelů internetu své přihlašovací údaje k některé z využívaných on-line služeb. Patříte mezi ně? Pak by vám mohla přijít vhod služba mojeID, díky níž můžete mít pro různé webové služby jedinou kombinaci přihlašovacího jména a hesla, která je navíc zcela zdarma.   

MojeID ale není jen tento unikátní a univerzální pár přihlašovacích údajů. Výhod s ním spojených na vás čeká celá řada. Díky mojeID nejen že skoncujete s vymýšlením nových přihlašovacích jmen a hesel, také už nebudete muset vyplňovat stále stejné údaje, kdykoli se budete chtít přihlásit k nějaké nové službě. Například při nakupování nemusíte opakovaně vyplňovat svou dodací adresu, protože tento údaj již mojeID účet obsahuje; samozřejmě rozhodnete-li se tuto informaci danému e-shopu poskytnout. A pokud se třeba přestěhujete, stačí adresu změnit pouze v rámci mojeID účtu. Při dalším přihlášení budou mít potom všechny služby automaticky k dispozici vaše aktuální údaje (to platí i u ostatních údajů, které ve svém mojeID účtu uvedete). MojeID také eliminuje překlepy, které mohou vznikat při každé nové registraci. Jedno jediné a správné vyplnění údajů s vámi bude všude tam, kam se s mojeID přihlásíte.

Službu mojeID provozuje výhradně sdružení CZ.NIC, jehož hlavní činností je správa české národní domény .cz. Ta je díky své důležitosti součástí kritické infrastruktury státu, což garantuje, že péčí o ni bude pověřen někdo důvěryhodný, spolehlivý, neutrální a dostatečně odborně a technologicky vybavený. Uživatelé mojeID si tak mohou být jisti, že své osobní údaje svěřují respektované organizaci, která má dlouhodobé zkušenosti s provozováním a zabezpečováním rozsáhlých registrů obsahujících osobní data. K mojeID je možné se přihlašovat i přes autorizovaný certifikát, který patří mezi nejbezpečnější autentizační metody.  
 
Službu mojeID lze využít u celé řady poskytovatelů on-line služeb. Mezi nimi jsou stovky e-shopů (mimo jiné jeden z největších online obchodů CZC.CZ), komunitní web Libimseti.cz, populární Úschovna.cz nebo síť zpravodajských serverů společnosti Internet Info (například Lupa.cz, Měšec.cz atd.). A počet webů, které chtějí svým uživatelům zajistit vyšší komfort pomocí mojeID, stále roste. 
 
Více informací o celém systému, jeho zabezpečení a fungování naleznete na stránkách www.mojeid.cz. Vytvoření účtu vám zabere jen pár minut, tak neváhejte a zpříjemněte si svůj život na internetu ještě dnes.