Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nemáte hlídání pro své děťátko? Využijte jesle.

28. 05 2010 | V posledních letech roste zájem o možnost umístit dítě do jeslí na dobu nepřevyšující 5 dní v měsíci. V takovém případě rodiče neztrácí nárok na rodičovský příspěvek. Oněch pět dní pak využívají k práci, vyřizování např. v bankách a na úřadech, či prostě k relaxaci.

V posledních letech roste zájem o možnost umístit dítě do jeslí na dobu nepřevyšující 5 dní v měsíci. V takovém případě rodiče neztrácí nárok na rodičovský příspěvek. Oněch pět dní pak využívají k práci, vyřizování např. v bankách a na úřadech, či prostě k relaxaci.

Právě pro tyto rodiče je určena naše služba nazvaná příznačně "Pětidenní jesle". Jde o střední cestu mezi klasickými jeslemi a hlídací službou. Místo pro dítě je v jeslích po oněch pět dní v měsíci garantováno, navíc jsou děti téměř vždy ve stejném oddělení.

Pětidenní jesle jsou také ideální příprava předškolákových dětí na pobyt ve školce.

Tradiční celoměsíční jesle jsou základem naší činnosti. Tato služba je určena jak pro rodiny, kde musejí oba rodiče chodit denně do zaměstnání, tak pro samoživitele. Ačkoliv nejsme schopni nahradit výchovu dítěte v rodině, jsme schopni poskytnout její nejlepší možnou alternativu.

O děti pečují kvalifikované dětské zdravotní sestry a pečovatelky, které jim pomáhají s rozvojem psychomotoriky a řeči a s adaptací fungování v kolektivu.

Jesle přijímají děti ve věku od jednoho do tří let, doporučujeme však s umístěním dítěte do jeslí počkat alespoň co nejblíže k dovršení druhého roku.

Vzhledem k tomu, že stát ani hlavní město Praha na provoz jeslí nepřispívají, je jejich provoz dotován pouze z rozpočtu MČ Praha 4. Proto jsou právě rodiče spjatí s touto městskou částí zvýhodněni oproti ostatním.

Zdravotnické zařízení MČ Praha 4 provozuje troje jesle na městské části Praha 4.

Jesle Kotorská se nacházejí v Kotorské ulici číslo 1590/40. Jedná se o lokalitu mezi stanicemi metra Pražského povstání a Pankrác. Jsou zde tři oddělení, z nichž jedno je částečně vyhrazeno hlídací službě. Celková kapacita jeslí je 55 dětí. Právě zde je také možnost využít hlídací služby až do 19 hodin. V objektu se nachází ředitelství a sídlo organizace.

Jesle Rabasova lze nalézt v Rabasově ulici číslo 1068/12, tedy v těsné blízkosti stanice metra Budějovická. V jeslích jsou dvě oddělení a celková kapacita je 35 dětí.

Jesle Kukučínova se nacházejí v Kukučínově ulici číslo 1150/3, poblíž Thomayerovy nemocnice. Jedná se o jedno jeslové oddělení v budově mateřské školy Kukučínova s kapacitou 20 dětí.

Diskuse

Čtěte více

Kulaté stoly pro ženy z Prahy 4 – podpora na jejich cestě za ekonomickou nezávislostí

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a rády se setkáváte s dalšími ženami? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu. V rámci podzimního běhu programu ...

Základní škola s mateřskou školou v Bzenově využívá environmentálně šetrný způsob vytápění

Základní škola s mateřskou školou v Bzenově v okrese Prešov na Slovensku je zaměřená na environmentální styl výchovy, který vede děti k aktivní účasti na ochraně a utváření zdravějšího životního ...

Zdravotnictví se vrací do normálu, lidé začínají dohánět zanedbané návštěvy

Posledních šest měsíců spousta lidí zanedbávala návštěvy lékaře a dávala přednost sociální distanci. Dle průzkumu České asociace farmaceutických firem (ČAFF) téměř třetina lidí omezila v době ...

Maloobjemový ohřívač vody TO získal ocenění za design BIG SEE Product Design Awards 2021

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží, získala ocenění BIG SEE Product Design Awards 2021 za design elektrických ohřívačů vody TO 5.1 a TO 10.1. Tato ...

Pracovníci záchranné stanice jako kachní taxi

Mezi nejhojněji zastoupený druh vodního ptactva v Praze patří kachna. Je také jedním z nejčastějších pacientů pražské Záchranné stanice pro volně žijící živočichy. S jarem ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO