Němcová v MfD:Zeman chtěl pozváním Kuby nabourat jednotu poslanců

Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) si myslí, že prezident Miloš Zeman chtěl sobotním setkáním s úřadujícím šéfem ODS Martinem Kubou nabourat jednotu koaličních poslanců, kteří podporují vznik pravicové vlády. Podle Němcové by nikdo z těchto poslanců neměl na podobná pozvání reagovat do doby, než vznikne vláda s podporou Sněmovny. Němcová to řekla v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes.

Kuba v sobotu v Lánech jednal se Zemanem o solární energetice. Podle Kuby byla schůzka naplánována ještě v době, kdy byl ministrem průmyslu, a netýkala se současné politické situace. Němcová si ale myslí, že schůzka měla téma solární energetiky jen jako zástěrku a pozvání do Lán mělo sloužit k tomu, aby vznikla fotografie, která byla puštěna na veřejnost. "Cílem bylo rozpoutat nějaké dění ve stojedničce," řekla šéfka Sněmovny.
 
Vedle Kuby se schůzky zúčastnili jen Zemanovi příznivci včetně premiéra Jiřího Rusnoka. Zeman pak na Twitteru zveřejnil fotografii, na které je i Kuba, a opatřil ji popiskem "s mým týmem expertů", uvedl deník.
 
Poslanci budou jednat o důvěře Rusnokově vládě na schůzi, která začne ve středu. Podle Němcové má koalice stále svých 101 podpisů pro podporu vlády složené z bývalých koaličních stran. V jejím čele má stanout právě ona.
 
Autor: ČTK