Němeček má nové náměstkyně: Ptáčkovou Melicharovou a Kolaříkovou

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) jmenoval dvě nové náměstkyně, náměstkyní pro strategie bude Lenka Ptáčková Melicharová, majetkové a mezinárodní věci bude mít na starosti Lenka Taie Kolaříková. Uvedl to dnes internetový Zdravotnický deník s odvoláním na Němečka. 

Změny v organizačním řádu a vytvoření nových sekcí je reakcí na požadavky služebního zákona, píše web. Podle ministra jde o transformaci struktury, nikoliv zvyšování počtu pracovníků. Zatím zůstává neobsazeno místo státního tajemníka, na které bude výběrové řízení, organizované personální ředitelkou pro státní službu, dodal Zdravotnický deník. 
    
Ptáčková Melicharová dříve pracovala jako náměstkyně ministra pro vnější vztahy na ministerstvu informatiky. Od roku 2007 pak byla náměstkyní ministra vnitra pro evropské záležitosti, od dubna 2013 do ledna 2014 působila jako náměstkyně ministra obrany. Ptáčková Melicharová není členkou žádné politické strany, dříve byla v KDU-ČSL. 
    
Taie Kolaříková podle webu vedla brněnskou pobočku Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a premiér Bohuslav Sobotka ji prosazoval na ředitelský post celého tohoto úřadu, ministr financí Andrej Babiš (ANO) si však vybral někoho jiného. Kolaříková se pak stala ředitelkou kabinetu ministra zdravotnictví Němečka. 
    
Zdravotnický deník uvedl, že ministr zdravotnictví bude mít nakonec osm náměstků pro řízení odborné sekce, tedy těch, kteří vstoupí do služebního poměru podle služebního zákona. Jsou to dosavadní náměstkyně a náměstci Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), Josef Vymazal (ANO), Tom Philipp (KDU-ČSL), David Kotris, hlavní hygienik Vladimír Valenta a dvě nové náměstkyně Ptáčková Melicharová a Taie Kolaříková. Zbývá ještě vybrat státního tajemníka. 
 
zdroj: ČTK