Nově zrekonstruovaný letoun Praga E. 114 Air Baby přiveze na veletrh Sběratel speciální zásilku

Letoun Praga E. 114 Air Baby a automobil Praga Super Piccolo budou hrát hlavní roli na veletrhu Sběratel, který se koná ve dnech 3. – 5. září 2015 na výstavišti PVA EXPO Praha – Letňany. Tyto a mnohé další historické dopravní prostředky značky Praga budou k vidění v rámci veletrhu Sběratel a Dne letiště Letňany. V sobotu 5. září se totiž uskuteční tzv. Letecká pošta, která v historickém letounu a posléze v historickém automobilu na veletrh přiveze speciální poštovní zásilku. 

V sobotu 5. září odstartuje z letiště Točná letoun Praga E. 114 Air Baby, který bude mít po své kompletní rekonstrukci na veletrhu premiéru, a zamíří na letiště Letňany. Tady si ve 14:00 hodin převezme řidič unikátního automobilu Praga Super Piccolo speciální poštovní zásilku a odveze ji na veletrh. Speciální poštovní zásilkou je dopisnice, kterou k této události vydala Česká pošta a jejímž autorem je malíř Václav Zapadlík. 
 
Zásilka, která zaujme nejen filatelisty
 
Zájemci můžou dopisnici zakoupit předem u České pošty a nadepsat ji adresou toho, komu ji chtějí poslat. Pak ji vloží do obálky a nejpozději do pondělí 31. srpna 2015 ji zašlou na adresu Česká pošta, s.p., Známková tvorba, Poštovní přihrádka 13, 111 21 Praha 1. Zásilky lze předat do téhož dne i osobně na stejné adrese. 
 
Dopisnice získá razítka, jež z ní udělají ceněný originál
 
Dopisnice pak během své cesty dostane několik razítek a ty z ní udělají vysoce ceněný originál. Nejprve ji orazí denním razítkem pošty Praha 412 – Modřany se dnem 5. 9. 2015, která je teritoriálně nejblíže letišti Točná, odkud letadlo startuje. Pak dostane razítko (kašet), potvrzující výše uvedenou přepravu letadlem, a nakonec po příletu do Letňan získá příležitostné razítko veletrhu Sběratel 2015. 
 
Nechte si poslat dopis
 
Stejnou cestou si ale můžete nechat orazítkovat i jiné zásilky, například pohlednice nebo dopisy. Stačí nalepit známku, nadepsat adresu a zásilku v obálce opět poslat na adresu oddělení Známkové tvorby České pošty. Dopisnici vydanou k „Letecké poště“ si bude možné zakoupit i přímo na veletrhu Sběratel, ovšem už na ni nebude možné získat všechna příležitostná razítka, pouze to, které bude k dispozici přímo na veletrhu. Můžete si ji ale nechat podepsat autorem, malířem Václavem Zapadlíkem, který bude mít v pátek ve 14:30 hod. na veletrhu Sběratel autogramiádu.
 
Kromě nově zrekonstruovaného letounu Praga E. 114 Air Baby a unikátního automobilu Praga Super Piccolo budou na veletrhu k vidění i raritní historické dokumenty Poštovního muzea spojené s tímto letounem a dále například i akcie známých světových aerolinek.
 
Více informací naleznete na www.sberatel.info.