Ochraňte své kolo před zloději

Na sobotu 21. května připravila městská část Praha 4 ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy velkou preventivně vzdělávací akci, na které nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro děti.

„Všem, kteří přijdou v sobotu 21. května od 11 do 16 hodin na cyklostezku u Vltavy v Braníku (ulice U Kempinku) se svým kolem, zaregistrují strážníci městské policie bezplatně jejich kolo v Centrálním registru jízdních kol,“ říká Lucie Michková (ODS), předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality Rady městské části Praha 4. Jedinou podmínkou registrace je předložení občanského průkazu.

Registraci doprovodí také zábavný vzdělávací program pro děti – chybět nebudou nejrůznější soutěže, připraveno bude mobilní dopravní hřiště, interaktivní vzdělávací tabule s odborným výkladem, který se týká dodržování bezpečnosti při jízdě na kole, nebo třeba mobilní preventivní centrum městské policie, které je kromě dopravní výchovy zaměřené také na protidrogovou problematiku.
„Víme, že podobné aktivity jsou jen dílčím krokem, protože nikdy nemůžeme nahradit práci policie. Pojďme ale společně udělat zlodějům čáru přes rozpočet. Můžeme se totiž pokusit udělat Prahu 4 bezpečnější. Věřím, že ani minutu nezaváháte, zda na registraci dorazit a že si své kolo přijde zaregistrovat co nejvíce Pražanů. Ochrání tak především svůj majetek a sami sebe,“ uzavírá pozvání na sobotní akci Lucie Michková.

Kdo zaváhá a nevyužije této příležitosti, může si své kolo nechat zaregistrovat ještě ve středu 25. května od 13 do 18.30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác.

www.praha4.cz