Odmítnutí dalšího developerského projektu

Radnici městské části Praha 4 čeká zřejmě další střet s investorem nad předimenzovaným bytovým domem. Důvodem je rozsah projektu, jeho nadměrná plošná výměra i výška.

Takto koncipovaný projekt chce investor postavit v Podolí, v blízkosti podolské porodnice, v ulici Ve Svahu. Plánovaná stavba, bytový dům nazvaný Happy Way District, by do svého okolí zasahovala zcela dominantně, navíc překračuje platná kritéria pro rozměry půdorysu a povolené počty metrů obytné plochy (v tomto ohledu mnohonásobně).

Radnice Prahy 4, reprezentovaná starostou městské části Praha 4 Pavlem Horálkem, se jednoznačně staví proti tomuto záměru: „Charakter zástavby na svahu pod ulicí Na Topolce vyžaduje rodinné domy či vily, nikoli bytový objekt. Projekt Happy Way District je pravým opakem uměřenosti. Naprosto nerespektuje ráz okolí a okolním obyvatelům by přinesl pouze negativa – hluk, méně slunce, značný provoz aut a podobně,“ vysvětluje starosta Horálek postoj vedení radnice. „Nehájíme skansen, jde nám o zdravý rozum – na místě, kde by chtěl stát Happy Way District, by mohly stát rodinné domky, vily, nikoli plošně rozsáhlá, vícepatrová, jednolitá hmota stavby, stavby jednoznačně účelové, nikoli účelné,“ definuje postoj radnice zástupce starosty Jiří Bodenlos (ČSSD). 
 
Představitelé Prahy 4 se proto ve čtvrtek 10. listopadu 2011 setkali s občany žijícími v okolí plánované stavby, aby mohli konfrontovat stanovisko radnice s jejich postoji. Schůzka proběhla v 17 hodin v tělocvičně ZŠ Nedvědovo náměstí a byla volně přístupná veřejnosti.