On-line hudební televize Mixér.cz zveřejnila téměř 30.000 klipů

On-line hudební televize Mixér.cz, kterou provozuje tuzemská internetová jednička Seznam.cz, zveřejnila do konce loňského roku 29.124 klipů. Vysílání založené na hudebních klipech, které dodávají všechna velká vydavatelství, je od dubna 2012 zdarma dostupné z domovské stránky www.seznam.cz nebo ze samostatné domény www.mixer.cz. V databázi Mixéru je v současné době 69.000 klipů. ČTK o tom informoval Martin Kunčický, produktový manažer hudební televize Mixér.cz. 

Nejvíce (10.288) klipů pochází z USA, na druhém místě s počtem videoklipů 6570 Velká Británie a Severní Irsko, třetí místo (1455) obsadila Francie. Česká republika je s 1380 uveřejněnými klipy na čtvrtém místě. Největší zájem v Mixéru byl loni o videoklip Stay s obnaženou zpěvačkou Rihannou ve vaně a hostujícím zpěvákem Mikkem Ekkem. Mezi tuzemskými klipy uživatele nejvíce zaujal Michal Hrůza a Klára Vytisková s písní Duše do vesmíru k filmu Martin a Venuše. 
    
"Videoklipy se uživatelům zpřístupňují postupně. Je nutné u nich zkontrolovat jejich kvalitu a zároveň také rozhodnout, zda se daný videoklip hodí do některého z přednastavených kanálů," uvedl Kunčický. V roce 2013 si mohli uživatelé pustit hudbu z více než 50 tematických playlistů. Ty jsou naplněny buď výběrem oblíbených písniček konkrétního interpreta, nebo vznikají při příležitosti důležité hudební události, jakou může být festival, předávání hudebních cen nebo koncert celosvětově známého zpěváka, zpěvačky či skupiny. 
    
Internetová televize Mixér je zaměřena spíše na mladší uživatele. Podle průzkumů poslouchá údajně hudbu on-line až polovina lidí ve věku od 20 do 29 let, ve věku od 16 do 19 let jsou to dokonce dvě třetiny posluchačů. Naopak polovina uživatelů internetu nad 45 let neposlouchá on-line hudbu vůbec. 
    
Seznam.cz nabízí kolem 50 internetových služeb a provozuje dohromady okolo 950 aplikací. Měsíční návštěvnost všech webů Seznamu je 6,1 milionu uživatelů. Seznamu loni klesl čistý zisk o téměř osm procent na 775,6 milionu korun. Tržby stouply o šest procent na 2,83 miliardy Kč. Firma zaměstnává 1000 lidí. 
 
zdroj: ČTK