Opravdu je cestování zavřené? 21x autem přes hranice za 4 měsíce

Na konci července 2021 jsme vyrazili s rodinou (3 děti) na cestu po Evropě s tím, že jsme za sebou nenechali téměř nic. Rozhodli jsme se prodat a rozdat vše, co jsme vlastnili (nebylo toho tolik), vypověděli nájem a během půl roku od rozhodnutí vyjeli na roční cestu za dobrodružstvím, na které od té doby jsme.  

Možná se to může zdát jako bláznovství, vyjet v době, kdy byly dle médií zavřené hranice a probíhaly kontroly při vstupu do jednotlivých zemí. No ale protože jsme věřili, že to není pravda a že nesmyslů kolem viru mají plné zuby nejen lidé u nás, ale také jinde ve světě, vyrazili jsme i tak, s tím, že to riskneme. Bez jakýchkoli teček, bez jakéhokoli testování. Prostě tak, jako kdykoli dříve.  

Půjdu rovnou k jádru pudla. 

Za 4 měsíce mezi koncem července 2021 a koncem listopadu 2021 jsme 21x překročili hranice, konkrétně těchto zemí: 

Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Itálie, Slovinsko, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Slovinsko, Rakousko, Česko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Itálie, Monako, Itálie, Francie, Španělsko

Za celou dobu po nás chtěli dvakrát cestovní pasy, ale to je vše. Nikde nic jiného neproběhlo. Na mnohých hranicích jsme si všimli, že jsme v nové zemi až po nějaké době, kdy jsme v ní už byli, protože hranice byly třeba na dálnici a nebylo tam ani snad fyzicky možné, aby někoho kontrolovali. 

V některých zemích se virus řešil více v některých méně, ale vycestovat autem je úplně v pohodě možné a prosím nevěřte nesmyslům z chytré bedny nebo jiných mainstreamových sdělovacích prostředků. 

Jedná se pouze o kampaň jak omezit lidi a donutit je k opatřením, aby mohli cestovat a mít pocit, že budou žít, jako dříve. 

My tuhle hru nehrajeme a pokud nás něco nedonutí, tak jí hrát ani nechceme. 

Jsme zdraví, máme se rádi, moc rádi se potkáváme s lidmi a vnímáme pocit svobody více než kdy dříve. 

Prosím vězte, že je vše v pořádku a že svět je stále krásné místo, když člověk ořízne ty kraviny, kterými nás krmí. 

Díky a nebojte se vycestovat tak, jak to máte právě teď.

Sledujte naši cestu na www.sobepanemsminivanem.cz nebo na FB www.facebook.com/sobepanemsestepanem/