Otevřený dopis členům ČSSD: Zvážili jsme – Miloš Zeman

Přítelkyně, příteli! Jsou okamžiky, kdy se člověk musí rozhodnout. Jsou chvíle, kdy nestačí jen stát stranou, mlčet, uvažovat. Jsou dny, ve kterých není čas zvažovat všechna pro či proti. Z české historie víme, že jsou okamžiky pro rozhodnutí: zvažovali jsme i v letech 1938 či 1968. A jsme tam, kde jsme.

Přítelkyně, příteli!

Jsou okamžiky, kdy se člověk musí rozhodnout. Jsou chvíle, kdy nestačí jen stát stranou, mlčet, uvažovat. Jsou dny, ve kterých není čas zvažovat všechna pro či proti. Z české historie víme, že jsou okamžiky pro rozhodnutí: zvažovali jsme i v letech 1938 či 1968. A jsme tam, kde jsme.
Ano, jsou to ty jedinečné a neopakovatelné minuty, hodiny, někdy týdny, kdy máme čas ukázat, co si opravdu myslíme, co je v nás. Jsou události, u nichž musíme zapomenout na předchozí nesváry, neshody a hádky. Jsou to totiž příležitosti, kdy máme možnost za sebou nechat minulost a začít tvořit budoucnost. Máte-li příležitost, nezvažujete.
Česká strana sociálně demokratická je nejstarší českou politickou stranou. Vždy, když byla na kolenou, byla na kolenou i země, jejíž byla a je oporou. A vždy za to mohly vnitřní hádky a rozpory.
Máme možnost udělat za minulostí tlustou čáru. Máme v rukou volbu, která rozhodne, zda v čele země bude člověk, který s námi sdílí náš osud i názory.
Proto jsme my, sociální demokraté, v prezidentské volbě zvážili a říkáme jasně:
Volíme Miloše Zemana!
PS: Jen slabí se stydí za svoji volbu!
Pokud s touto výzvou souhlasíte, přidejte se, prosím, do skupiny Volíme Miloše Zemana na sociální síti Facebook a sdílejte mezi své přátele. 
 
S pozdravem
 
MVDr. Josef Řihák
hejtman Středočeského kraje
 
PhDr. Marek Semerád
náměstek hejtmana Středočeského kraje