Právě se nacházíte:

Park na Pankráci se změní

Centrální park na Pankráci se zgruntu promění. Kromě oázy zeleně uprostřed rušných končin města poskytne občanům i mnoho jiných přitažlivých možností k trávení volného času.

Starosta Prahy 4 Pavel Horálek k tomu podotýká: „Bedlivě si všímáme stavu zeleně na území naší městské části. A Centrální park má být v tomto ohledu jednou z našich výkladních skříní – pro rodiče s dětmi, pro seniory, pro přátelská společenství všech generací i pro jednotlivce. Náš volební program je tu od toho, abychom ho plnili – i v Centrálním parku.“
Návštěvníci parku si mohou v Café Na půl cesty půjčit koule na pétanque a zahrát si tuto hru na příslušném hřišti, potěšit se pohledem na revitalizované záhony v areálu parku, během léta bude za pomoci sponzorů inovován mobiliář (lavičky, koše apod.), budou rekonstruovány chodníky, součástí výbavy parku se vbrzku stane i nově zřízený Senior park atd.
„Na podzim ještě chystáme rekonstrukci fontány, proběhne i oprava pergoly a posezení pod ní. Trávník bude o poznání kvalitnější, protože roste na umělé závlaze. Za velmi důležitý považuji fakt, že od letošního července se o Centrální park bude celoročně, sedm dnů v týdnu, starat správce,“ dodává Pavel Horálek.
Všechny doposud realizované změny ve vybavení a vzhledu parku se setkávají s pozitivním ohlasem občanů, kteří pankrácký park navštěvují.

www.praha4.cz