Patří rodičovská dovolená do profesionálního životopisu? Rozhodně ano!

Pracovní trh se dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovníků, ale maminky po rodičovské dovolené mají problémy sehnat práci. Proč? Firmy se stále brání zkráceným a flexibilním úvazkům, které jsou pro rodiče pečující o malé děti nutné. Dalším důvodem také je, že maminky po rodičovské dovolené ztrácejí sebevědomí. Přitom na mateřské/rodičovské dovolené získávají ženy (i muži) nové kompetence, mají skvělý time-management, jsou spolehlivé a výkonné. 

Dobrá zpráva je, že si firmy začínají pomalu uvědomovat, jaký přínos mají ženy po mateřské pro celý pracovní tým. A existují také organizace, které se snaží pomoci překonat bariéry mezi ženami a zaměstnavateli. Jednou z nich, je veřejně prospěšná organizace Business and Professional Women (BPWCR). Jejím cílem je pomáhat ženám v jejich cestě za spokojeným a naplněným životem. „Učíme ženy, aby byly sebevědomé a nebály se nových výzev. Zároveň je motivujeme, aby se zajímaly o trendy v oboru a zůstávaly v kontaktu s pracovním trhem po celou dobu trvání mateřské a rodičovské dovolené,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka BPW ČR.

BPWCR pořádá s podporou městské části Praha 4 sérii setkání pro ženy formou speed mentoringu. První setkání proběhlo 17. září. V  příjemném prostředí Nuselské radnice se sešlo více než 10 žen, které sdílely své zkušenosti s hledáním uplatnění na trhu práce. Personalistka Lenka Nozarová ženám představila moderní nástroje, jak rozpoznat své talenty a najít vysněnou práci.

Akci navštívila i starostka Prahy 4, paní Irena Michalcová. Mezi její priority patří mimo jiné podpora žen. 

O děti se postaraly zkušené chůvy z Baby Office. Společnost Baby Office je další organizací, která podporuje rodiče. „Našim posláním je pomáhat maminkám při návratu do práce. Na blogu píšeme o firmách, které nabízejí zajímavé benefity rodičům a podporují flexibilní úvazky. Zajišťujeme také dětské koutky ve firmách včetně pravidelného i jednorázového hlídání a organizujeme eventy pro rodiny. Teď na podzim je v plném proudu příprava Mikulášských akcí,“ popisuje Hana Krejčí, zakladatelka firmy.

Další setkání se bude konat 15. října od 9:00 do 11 hodin na Nuselské radnici, Táborská 500/3. Mentorka Hana Čepová je zkušená podnikatelka, která vybudovala a úspěšně prodala eventovou agenturu. Téma mentoringu je „Jak nakopnout kariéru“. Poslední volná místa si můžete zaregistrovat zde